Angielskie finały rekordowo drogie. Kibice drużyn wściekli

Piłka nożna

To już pewne. W finałach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy wystąpią wyłącznie angielskie zespoły. W ostatnich latach chętni, by zobaczyć finały europejskich pucharach, muszą liczyć się ze sporymi wydatkami. Znani z podróży za swoimi drużynami angielscy kibice są bardzo niezadowoleni z ilości biletów, jakie zostały im przydzielone. Za swoimi sympatykami wstawiły się również władze klubów.

W finale Ligi Mistrzów zmierzą się Liverpool oraz Tottenham. 1 czerwca na Wanda Metropolitano w Madrycie będzie mogło zasiąść ponad 33 tysiące kibiców z Anglii. Taka pula wejściówek została udostępniona między fanów "The Reds" oraz "Spurs". Przypomnijmy, że stadion Atletico Madryt może wpuścić na trybuny 68 tysięcy widzów.

Jeszcze gorzej prezentuje się podział biletów na finał Ligi Europy. Stadion Olimpijski w Baku może pomieścić 68 700 kibiców, jednak Arsenal i Chelsea dostały zaledwie po sześć tysięcy biletów do sprzedaży. Niezadowolenie swoich sympatyków poparły władze "The Gunners". Włodarze klubu z The Emirates nazwały decyzję UEFA "rozczarowującą" i złożą oficjalny wniosek o zwiększenie puli wejściówek.

Mała pula biletów dla angielskich kibiców to nie lada gratka dla koników i stron odsprzedających bilety. UEFA sprzedaje wejściówki na finał w Madrycie w cenie od 60 do 513 funtów. Tymczasem w internecie można już nabyć bilety od osób trzecich. Problemem jest jednak cena. Najtańsze zaczynają się od trzech i pół tysiąca funtów.

O ile dla kibiców Liverpoolu i Tottenhamu problemem są wyłącznie wejściówki, o tyle sympatycy Chelsea i Arsenalu muszą się zmierzyć z drastycznymi kosztami transportu do stolicy Azerbejdżanu. Podróż do Baku to na tyle skomplikowana operacja, że oficjalna strona "Kanonierów" postanowiła pomóc swoim fanom. Każdemu szczęśliwemu nabywcy biletu będzie przysługiwać możliwość skorzystania z oferty zorganizowanego transportu i noclegu. Za tysiąc funtów sympatycy "The Gunners" będą mieli zapewniony przelot, nocleg oraz niezbędną wizę. Co ciekawe, dziennikarze BBC obliczyli, że najtańszy transport do Baku na własną rękę trwałby cztery dni.

Wybór miast organizujących finały europejskich rozgrywek skomentował Juergen Klopp. Menedżer Liverpoolu nie rozumie decyzji UEFA, która w ostatnich latach wybiera do organizacji spotkań stadiony ze wschodnich krajów.

- Jak można organizować finały w Kijowie (zeszłoroczna arena finału LM) oraz Baku? Nie mam pojęcia, co ci goście biorą na śniadanie – zażartował Niemiec.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie