Brazylijski przyjmujący w Cuprum Lubin

Siatkówka
Brazylijski przyjmujący w Cuprum Lubin
fot. Cyfrasport

Nowym przyjmującym Cuprum Lubin został Robinson Dvoranen. 35-letni doświadczony Brazylijczyk dołączy do ekipy trenera Marcelo Fronckowiaka od samego początku przygotowań.

Dvoranen w poprzednich dwóch sezonach był podstawowym zawodnikiem drużyny Fiat/Minas Tenis Clube z Belo Horizonte, grającej w brazylijskiej Superlidze. 
Wcześniej występował również w Europie, we włoskim BCC-NEP Castellana Grotte (2010–11) i rumuńskim ACS Volei Municipal Zalau (2012–13). Na swoim koncie ma również występy w irańskim Shahrdari Tabriz (2014) oraz słynnym zespole Sada Cruzeiro (2009–10).
 

Brazylijczyk jest już trzecim sprowadzonym zawodnikiem. Wcześniej umowy z Cuprum podpisali reprezentant Portugalii Miguel Tavares oraz Kamil Maruszczyk, który do tej pory grał w pierwszoligowej Gwardii Wrocław.

 

Poza pozyskanymi zawodnikami w zespole z Dolnego Śląska będą występować: Filip Biegun, Maciej Gorzkiewicz, Jędrzej Gruszczyński, Bartosz Makoś, Przemysław Smoliński, Bartłomiej Zawalski i Jakub Ziobrowski, a trenerem pozostaje Brazylijczyk Marcelo Fronckowiak.

RM, Cuprum Lubin, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze