Fortuna 1 Liga: Warta Poznań – GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Warta Poznań – GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Piłkarze Warty nie przegrali na własnym boisku od grudnia. Świetną passę poznaniaków będzie chciał przerwać walczący o utrzymanie GKS. Transmisja meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi Warta Poznań – GKS Katowice w Polsacie Sport w sobotę od godziny 12.00.

Piłkarze GKS Katowice wciąż nie są pewni pierwszoligowego bytu. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową, z jednym zaledwie punktem przewagi nad Bytovią Bytów. Warta Poznań jest w dużo lepszej sytuacji. Dziesiąte miejsce w tabeli i 39 punktów na koncie oznacza, że drużyna ta nie musi się już obawiać spadku. 
 
Gospodarze sobotniego meczu mają inny cel – jest nim podtrzymanie dobrej passy meczów bez porażki na własnym terenie. Nie będzie to zadanie łatwe i to nie tylko dlatego, że GieKSa zdecydowanie lepiej w obecnym sezonie radzi sobie na wyjazdach. Warta ma spore problemy kadrowe. W sobotę nie zagrają zawieszeni za kartki Robert Janicki i Adrian Cierpka, zabraknie też kontuzjowanych Mateusza Bodziocha i Huberta Sobola. 
 
Ja i chłopaki będziemy chcieli na pewno pożegnać się z poznańską publicznością zwycięstwem. Albo co najmniej nie przegrać meczu z GKS. Zależy nam na podtrzymaniu serii spotkań bez porażki w roli gospodarza – powiedział trener Warty Petr Nemec.
 
W pierwszej rundzie (16. kolejka, 27 października) GKS uległ Warcie 0:2, a bramki dla drużyny z Poznania zdobyli Łukasz Spławski i Wojciech Fadecki. W poprzedniej kolejce spotkań katowiczanie przegrali 0:2 ze Stalą Mielec, a Warta zremisowała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:1. 
 
Transmisja meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi Warta Poznań – GKS Katowice w Polsacie Sport w sobotę 11 maja od godziny 12.00.
 
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie