Kurek najlepszym atakującym PlusLigi? Na czele rankingu jest... jego zastępca

Siatkówka

Głośny transfer ze Stoczni Szczecin do ONICO Warszawa skupił uwagę wokół Bartosza Kurka. MVP mistrzostw świata 2018 udowodnił, że jest wart zainteresowania rozgrywając kapitalny sezon. Zdaniem Jerzego Mielewskiego jest to najlepszy atakujący tegorocznych rozgrywek PlusLigi.

Kurek to gwiazda światowego formatu. Gra nie tylko efektownie, ale także efektywnie. Zdaniem Marcina Lepy i Jerzego Mielewskiego był on najlepszym atakującym tegorocznych rozgrywek PlusLigi. Co ciekawe brakuje go w zestawieniu najlepszych atakujących, ale tylko dlatego, że jego punkty zdobyte dla Stoczni Szczecin nie zostały wliczone do jego dorobku.

 

Niekwestionowanym liderem zestawienia jest... zastępca Kurka, Maciej Muzaj. 25-letni siatkarz zdobył w tym elemencie aż 533 punkty! O tym, jak wyraźnie zostawił konkurencję w tyle świadczy fakt, że drudzy w zestawieniu Dawid Konarski i Jan Hadrava zapisali na swoich kontach "zaledwie" po 402 punkty. To o ponad 100 mniej niż 24-latek.

 

W ścisłej czołówce znalazło się także miejsce dla atakującego mistrza Polski Łukasza Kaczmarka. Niespodziewanie wysoko znalazł się Bartosz Filipiak. Atakujący Chemika Bydgoszcz jest jedynym siatkarzem z dolnej części tabeli, który znalazł się w tym rankingu.

 

Największym rozczarowaniem jest brak w zestawieniu najlepiej atakujących Mariusza Wlazłego. Był to zdecydowanie najsłabszy sezon w karierze tego doświadczonego siatkarza.


Ranking atakujących:

 

1. Maciej Muzaj (Trefl Gdańsk/ONICO Warszawa) - 533
2. Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel), Jan Hadrava (Indykpol AZS Olsztyn) - 402
4. Łukasz Kaczmarek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) - 397
5. Bartosz Filipiak (Chemik Bydgoszcz) - 373
6. Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie) - 355
7. Mateusz Malinowski (Aluron Virtu Warta Zawiercie) - 346
8. Karol Butryn (GKS Katowice) - 327
9. Milad Ebadipour (PGE Skra Bełchatów) - 324
10. Tomas Rousseaux (GKS Katowice) - 313

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia TUTAJ

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie