Liga Europy: Kiedy i gdzie odbędzie się finał?

W czwartek poznaliśmy finalistów Ligi Europy. W półfinałach lepsze okazały się drużyny Chelsea oraz Arsenalu. The Blues po rzutach karnych wyeliminowali niemiecki Eintracht. Natomiast Kanonierzy dość łatwo przeszli w dwumeczu Valencię. Derby Londynu, które wyłonią zwycięzcę Ligi Europy, odbędą się w środę 29 maja o godzinie 21:00.
Liga Europy: Kiedy i gdzie odbędzie się finał?
fot. PAP

Po raz dziesiąty będziemy świadkami finałowego starcia, w którym wezmą udział dwie drużyny z tego samego kraju. Jubileuszowy mecz będzie jednak wyjątkowy, gdyż Arsenal i Chelsea swoją siedzibę mają nie tylko w jednym kraju, ale również w tym samym mieście, w Londynie.

 

Tradycją jest, że ostatni mecz Ligi Europy jest rozgrywany w porze Ligi Mistrzów, stąd wybór terminu na środę. Zwycięzca, zapewni sobie prawo do gry w piłkarskiej elicie, a godzina finału może być tego przedsmakiem.

 

Mecz finałowy Chelsea - Arsenal odbędzie się 29 maja 2019 roku o godzinie 21:00. Rozegrany zostanie na Stadionie Olimpijskim w Baku, w Azerbejdżanie.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

 

 
Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij