Sztab trenerski MKS Będzin w komplecie

Siatkówka
Sztab trenerski MKS Będzin w komplecie
fot. Cyfrasport

Jakub Bednaruk to niejedyna nowa postać w kadrze trenerskiej MKS Będzin na sezon 2019/20. Do sztabu trenerskiego dołączył także fizjoterapeuta Adrian Brudnicki, pracujący poprzednio dla GKS Katowice.

Klub z Będzina ogłosił nazwiska wszystkich członków sztabu szkoleniowego klubu w sezonie 2019/20:
 
Jakub Bednaruk (trener):
 
W ostatnich dwóch sezonach prowadził Chemika (wcześniej Łuczniczkę) Bydgoszcz, Nad Brdę trafił z Warszawy, z którą, jako pierwszy trener był związany od sezonu 2012/13. W międzyczasie odpowiadał za szkolenie i wyniki reprezentacji Polski juniorów. Jako zawodnik zdobył m.in. mistrzostwo Włoch i dwukrotnie wicemistrzostwo Polski. 
 
Emil Siewiorek (asystent trenera):
 
Wychowanek klubu, pracujący w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu MKS od czterech lat. Dotychczas asystował Tomaszowi Wasilkowskiemu, Stelio DeRocco i Gido Vermeulenowi, a samodzielnie prowadził MKS w ośmiu meczach ligowych. 
 
Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego):
 
Była lekkoatletka, reprezentantka Polski, złota, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw kraju w pchnięciu kulą. Po zakończeniu kariery rozpoczęła pracę fizjoterapeuty, opiekując się lekkoatletami m.in. na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Po nich podpisała pierwszy kontrakt z będzińskim klubem, a nadchodzący sezon będzie już jej siódmym w jego barwach.  
 
Adrian Brudnicki (fizjoterapeuta):
 
W sztabie szkoleniowym MKS zajmie miejsce Grzegorza Rzeteckiego, którego nowym pracodawcą został GKS Katowice. To właśnie w nim Adrian Brudnicki spędził trzy ostatnie sezony. Wcześniej współpracował z reprezentacjami Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. 
 
Maciej Etgens (statystyk):
 
W przeszłości pracował z drużynami młodzieżowymi rzeszowskich klubów, pierwszoligowym TSV Sanok oraz męską reprezentacją Polski do lat 17. Do sztabu MKS dołączył dwa lata temu. W ubiegłym roku przebywał na stażu kadry reprezentacji Holandii prowadzonej przez Gido Vermeulena.
 
 
 
 
View this post on Instagram

#staff #newseason #mksbędzin #będzin #plusliga #siatkarskaliga @fotoborkowscy

A post shared by MKS BĘDZIN (@mksbedzin) on May 10, 2019 at 1:25am PDT

 
Sztab szkoleniowy MKS Będzin na sezon 2019/2020:
 
Trener: Jakub Bednaruk
Asystent trenera: Emil Siewiorek
 
Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura
Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki 
 
Statystyk: Maciej Etgens.
 
Ruchy transferowe MKS Będzin (stan na 10 maja 2019):
 
Pozostali: Rafał Faryna.
Przybyli: TJ Sanders (Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno).

Odeszli: Tomasz Kowalski (?), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (?), Szymon Gregorowicz (GKS Katowice), Jake Langlois (?), Adrian Buchowski (GKS Katowice), Lukas Tichacek (?).
RM, mksbedzin.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze