Sztab trenerski MKS Będzin w komplecie

Siatkówka
Sztab trenerski MKS Będzin w komplecie
fot. Cyfrasport

Jakub Bednaruk to niejedyna nowa postać w kadrze trenerskiej MKS Będzin na sezon 2019/20. Do sztabu trenerskiego dołączył także fizjoterapeuta Adrian Brudnicki, pracujący poprzednio dla GKS Katowice.

Klub z Będzina ogłosił nazwiska wszystkich członków sztabu szkoleniowego klubu w sezonie 2019/20:
 
Jakub Bednaruk (trener):
 
W ostatnich dwóch sezonach prowadził Chemika (wcześniej Łuczniczkę) Bydgoszcz, Nad Brdę trafił z Warszawy, z którą, jako pierwszy trener był związany od sezonu 2012/13. W międzyczasie odpowiadał za szkolenie i wyniki reprezentacji Polski juniorów. Jako zawodnik zdobył m.in. mistrzostwo Włoch i dwukrotnie wicemistrzostwo Polski. 
 
Emil Siewiorek (asystent trenera):
 
Wychowanek klubu, pracujący w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu MKS od czterech lat. Dotychczas asystował Tomaszowi Wasilkowskiemu, Stelio DeRocco i Gido Vermeulenowi, a samodzielnie prowadził MKS w ośmiu meczach ligowych. 
 
Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego):
 
Była lekkoatletka, reprezentantka Polski, złota, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw kraju w pchnięciu kulą. Po zakończeniu kariery rozpoczęła pracę fizjoterapeuty, opiekując się lekkoatletami m.in. na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Po nich podpisała pierwszy kontrakt z będzińskim klubem, a nadchodzący sezon będzie już jej siódmym w jego barwach.  
 
Adrian Brudnicki (fizjoterapeuta):
 
W sztabie szkoleniowym MKS zajmie miejsce Grzegorza Rzeteckiego, którego nowym pracodawcą został GKS Katowice. To właśnie w nim Adrian Brudnicki spędził trzy ostatnie sezony. Wcześniej współpracował z reprezentacjami Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. 
 
Maciej Etgens (statystyk):
 
W przeszłości pracował z drużynami młodzieżowymi rzeszowskich klubów, pierwszoligowym TSV Sanok oraz męską reprezentacją Polski do lat 17. Do sztabu MKS dołączył dwa lata temu. W ubiegłym roku przebywał na stażu kadry reprezentacji Holandii prowadzonej przez Gido Vermeulena.
 
 
 
 
View this post on Instagram

#staff #newseason #mksbędzin #będzin #plusliga #siatkarskaliga @fotoborkowscy

A post shared by MKS BĘDZIN (@mksbedzin) on May 10, 2019 at 1:25am PDT

 
Sztab szkoleniowy MKS Będzin na sezon 2019/2020:
 
Trener: Jakub Bednaruk
Asystent trenera: Emil Siewiorek
 
Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura
Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki 
 
Statystyk: Maciej Etgens.
 
Ruchy transferowe MKS Będzin (stan na 10 maja 2019):
 
Pozostali: Rafał Faryna.
Przybyli: TJ Sanders (Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno).

Odeszli: Tomasz Kowalski (?), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (?), Szymon Gregorowicz (GKS Katowice), Jake Langlois (?), Adrian Buchowski (GKS Katowice), Lukas Tichacek (?).
RM, mksbedzin.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie