Szymura zawodnikiem GKS Katowice

Siatkówka
Szymura zawodnikiem GKS Katowice
fot. PAP

23-letni przyjmujący Rafał Szymura został siatkarzem GKS Katowice. W minionym sezonie wywalczył w barwach kędzierzyńskiej Zaksy mistrzostwo Polski. Jest siódmym graczem zatrudnionym przez katowicki klub po zakończeniu rozgrywek PlusLigi.

Wcześniej umowy podpisali środkowy Miłosz Zniszczoł, rozgrywający Jan Firlej, atakujący Wiktor Musiał i Jakub Jarosz, libero Szymon Gregorowicz oraz przyjmujący Adrian Buchowski, a umowy z klubem przedłużyli środkowy Emanuel Kohut i rozgrywający Maciej Fijałek.

 

Nowy przyjmujący GKS pochodzi z Rybnika. Seniorską karierę rozpoczął w AZS Częstochowa, a przez ostatnie dwa lata grał w Zaksie.

 

„Rafał to młody i bardzo perspektywiczny, ale także doświadczony już siatkarz. Swoją wartość pokazuje od kilku sezonów, a dobitnie potwierdził ją w końcówce ostatnich rozgrywek PlusLigi” - powiedział dyrektor sekcji siatkówki GKS Katowice Dariusz Łyczko, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

 

Szymura wyjaśnił, że zaciekawił go projekt realizowany w Katowicach i dlatego zdecydował się na wybór tego klubu.

 

  - Nie wygrałem jeszcze wszystkiego, co sobie zamierzyłem. Liczę na powołanie do reprezentacji, w tym roku się nie udało. Jest jeszcze dużo celów przede mną. Mam nadzieję że moja – może nie kariera, ale przygoda z siatkówką – potrwa długo - stwierdził przyjmujący.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie