Vuković przedłużył kontrakt z Legią Warszawa

Piłka nożna
Vuković przedłużył kontrakt z Legią Warszawa
fot. Cyfrasport

Aleksandar Vuković podpisał z Legią Warszawa nowy, roczny kontrakt z opcją przedłużenia. Serb w kwietniu zastąpił Ricardo Sa Pinto na stanowisku pierwszego trenera drużyny ze stolicy.

Na początku kwietnia bieżącego roku Vuković po raz trzeci przejął obowiązki pierwszego szkoleniowca. Prowadzona przez niego drużyna wygrała pięć z siedmiu spotkań i na trzy kolejki przed końcem sezonu 2018/19 zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.
 
– Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie prezes. To jak drużyna będzie funkcjonowała ma jedyne znaczenie. Udowodnię, ze tak jak wierzy we mnie prezes i osoby, które zdecydowały się na ten odważny krok, będę dobrym trenerem. Pięć lat przygotowania, z czego cztery w klubie to wystarczający okres. Czuję się gotowy, żeby podołać temu zadaniu – powiedział Vuković.
 
Nowy kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2019/20 i zawiera opcję przedłużenia.
 
 
Jako piłkarz Vuković dwukrotnie wywalczył z Legią tytuł mistrza Polski. Spędził w drużynie z Warszawy łącznie osiem sezonów i pełnił rolę kapitana. Od 2015 roku w klubie z Łazienkowskiej pracował w charakterze trenera: najpierw w Akademii oraz drużynie rezerw, a następnie jako asystent w I zespole, dwukrotnie obejmując zespół w roli trenera tymczasowego. 
RM, legia.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze