Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco. W 4. minucie Wato Arweładze popisał się mocny strzałem, po którym piłka odbiła się od poprzeczki.

 

Potem jednak gra zaostrzyła się, efektem tego była kontuzja Sławomira Peszki. Skrzydłowy Wisły został +wycięty+ przez Oskara Sewerzyńskiego i musiał opuścić boisko.

 

Chwilę później tuż przed polem karnym Korony ostro potraktowany przez Sewerzyńskiego został Vukan Savicevic, ale arbiter Daniel Stefański nie dopatrzył się przewinienia, a mógł ukarać młodego zawodnika gości drugą żółtą kartką. Na boisko zrobiło się gorąco, a kibice zamiast efektownych akcji, oglądali ostre wejścia zawodników.

 

W tym chaosie lepiej czuli się kielczanie, który uzyskali lekką przewagę. Groźne strzały z dystansu oddali Felicio Brown Forbes i Ivan Marquez. Mateusz Lis popisał się udanymi interwencjami. Bramkarz Wisły, już w doliczonym czasie gry, nie dał się pokonać, gdy w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Arweładze.

 

Po przerwie nadal nie brakowało ostrych wejść. Z powodu kontuzji boisko opuścić musieli Sewerzyński i Felicio Brown Forbes.

 

W 57. minucie wiślacy wywalczyli rzut rożny, do "główki" wyskoczył Lukas Klemenz i został przytrzymany przez Marqueza. Arbiter podyktował rzut karny, ale dopiero po obejrzeniu zajścia na wideo. "Jedenastkę" wykorzystał Marko Kolar. Był to pierwszy celny strzał Wisły w tym meczu.

 

Wiślacy poszli za ciosem i przeprowadzili dwie składne akcje. Najpierw Maciej Śliwa oddal zbyt lekki strzał, a potem Krzysztof Drzazga posłał piłkę obok słupka.

 

Potem gospodarze wycofali się na swoją połowę i oddali inicjatywę kielczanom. Ci mieli kilka szans na wyrównanie. Ellia Soriano "główkował" obok słupka, a strzał Jakuba Żubrowskiego efektowną paradą obronił Lis.

 

Wisła Kraków - Korona Kielce 1:0 (0:0)

Bramki: Kolar 59 (k)

 

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Rafał Pietrzak, Daniel Hoyo-Kowalski, Lukas Klemenz, Marcin Grabowski - Vullnet Basha, Vukan Savicevic, Marko Kolar, Krzysztof Drzazga (89. Aleksander Buksa), Sławomir Peszko (13. Maciej Śliwa) - Paweł Brożek (75. Patryk Plewka).

 

Korona Kielce: Paweł Sokół - Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk, Ivan Marquez, Michael Gardawski - Oskar Sewerzyński (55. Ivan Jukic), Ognjen Gnjatic, Jakub Żubrowski, Marcin Cebula - Wato Arweładze (75. Oktawian Skrzecz), Felicio Brown Forbes (52. Elia Soriano).

 

Żółte kartki: Pietrzak, Savicevic - Sewerzyński, Marquez, Gnjatic, Rymaniak, Sokół, Żubrowski

 

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 11 144.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY