Błachowicz odpowiedział na zaczepki byłego mistrza! "Nie świruj, chcę cię złamać"

Sporty walki
Błachowicz odpowiedział na zaczepki byłego mistrza! "Nie świruj, chcę cię złamać"
fot. PAP

Jan Błachowicz (23-8, 5 KO, 9 SUB) został wywołany do tablicy przez Luke'a Rockholda (16-4, 6 KO, 8 SUB), z którym zmierzy się na gali UFC 239. Polak postanowił odnieść się do mocnych słów byłego mistrza kategorii średniej.

Gala UFC 239 zapowiada się rewelacyjnie. Karta walka już teraz jest wypełniona mocnymi nazwiskami. Jeśli nic nie stanie na przeskodzie, to 6 lipca w Las Vegas zobaczymy m.in. Jona Jonesa, Amandę Nunes, Bena Askrena, Jorge Masvidala, Francisa Ngannou czy Juniora dos Santosa. Polskich fanów najbardziej będzie jednak interesowało starcie Jana Błachowicza z Lukiem Rockholdem.

 

Dla byłego mistrza kategorii średniej będzie to debiut w wyższej dywizji. Mimo nierównej formy w ostatnich występach, Rockhold jest bardzo pewny siebie. Można też zauważyć, że Amerykanin traktuje starcie z Błachowiczem poważnie, ale wzrokiem sięga wyżej. Wielokrotnie wypowiadał się już o słabości tej kategorii wagowej. Najpierw musi jednak pokonać przeszkodę w osobie Polaka.

 

Rockhold zapowiada zmianę stylu na bardziej bezpośredni. - Ostatnio nie poddaję rywali, tylko odbieram im chęć do życia. Czuję, że to będzie dobra walka. Czuję się inaczej. Waga, siła, wszystko jest inne. Załatwię szybko tych wszystkich gości - powiedział w rozmowie z Mikiem Swickiem.

 

Amerykanin zawsze słynął z przesadnej pewności siebie. Z kolei Błachowicz rzadko kiedy angażował się w medialne potyczki. Tym razem jednak postanowił odpowiedzieć.

 

- Co to za bzdury, że się po mnie przejedziesz? Przegrzały ci się zwoje? Nie świruj, bo zamkną cię z wariatami. Chcę cię złamać - napisał na Twitterze.

Rockhold wywalczył pas kategorii średniej w 2015 roku zdobył pas wagi średniej. Wygrał wówczas z Chrisem Weidmanem, jednak stracił go już pół roku później - z Michaelem Bispingiem. Amerykanin to jedna z gwiazd organizacji, dla której stoczył dziewięć pojedynków i wygrał sześć z nich. Mierzył się między innymi z Yoelem Romero, Lyoto Machidą czy Vitorem Belfortem. 

 

Transmisja najbliższej gali UFC 237 od 4.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze