Fortuna 1 Liga: Chrobry Głogów zremisował z Bytovią Bytów i zapewnił sobie utrzymanie

Bytovia Bytów zremisowała na własnym obiekcie z Chrobrym Głogów w 33. kolejce Fortuna 1 Ligi. Wynik w 40. minucie otworzył Sławomir Duda. Do wyrównania na samym początku drugiej połowy doprowadził Michał Borecki. Punkt wywalczony w tym spotkaniu zapewnił drużynie z Dolnego Śląska utrzymanie w lidze.

Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa. Obie drużyny podeszły do spotkania bardzo zachowawczo i przede wszystkim nie chciały stracić gola. Choć optyczną przewagę mieli goście, na prowadzenie wyszli zawodnicy Bytovii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w 40. minucie na bramkę zamienił Duda. Fatalnie w tej sytuacji zachował się bramkarz Chrobrego Mateusz Abramowicz, który wyszedł do centry i dał się uprzedzić piłkarzowi gospodarzy.

Drugą część gry idealnie rozpoczęli zawodnicy z Dolnego Śląska. Borecki, który w przerwie pojawił się na boisku w miejsce Michała Pawlika, pokonał Andrzeja Witana. W tym momencie Chrobry był pewny utrzymania w lidze. Kilka minut później Mikołaj Lebedyński mógł podwyższyć wynik na 2:1, ale jego uderzenie było za lekkie.

W dalszych minutach Bytovia próbowała wyjść na prowadzenie, ale Abramowicz dobrze interweniował. W doliczonym czasie gry Maksymilian Hebel uderzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od jednego z zawodników w murze i trafiła w poprzeczkę. Duda dobijał z bliskiej odległości, ale zrobił to niedokładnie.

Remis dał więc utrzymanie Chrobremu w Fortuna 1. Lidze. Sytuacja Bytovii jest dramatyczna. Drużyna z Bytowa traci trzy punkty do bezpiecznego miejsca, na którym znajduje się GKS Katowice. W ostatniej kolejce Bytovia zagra właśnie z GKS-em na stadionie przy ulicy Bukowej.

Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

Bramki: Duda 39 - Borecki 48

Bytovia: Andrzej Witan - Jakub Kuzdra, Krzysztof Bąk, Diego Bardanca, Maciej Dampc - Sebastian Kamiński (64. Maksymilian Hebel), Tomasz Swędrowski, Sławomir Duda, Mikołaj Kwietniewski (64. Gracjan Jaroch), Łukasz Moneta (83. Fabian Hiszpański) - Mateusz Kuzimski

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Jarosław Ratajczak, Przemysław Stolc, Oskar Repka, Kamil Pestka - Bartosz Machaj (71. Jakub Bach), Michał Pawlik (46. Michał Borecki), Robert Mandrysz, Szymon Drewniak, Damian Kowalczyk - Mikołaj Lebedyński (83. Konrad Kaczmarek)

Żółte kartki: Kamiński, Kwietniewski - Kowalczyk, Mandrysz, Pestka