Fortuna 1 Liga: Dziewięć goli i rollercoaster w Mielcu! (WIDEO)

W 33. kolejce Fortuna 1 Ligi najgoręcej było w Mielcu, gdzie trzecia PGE Stal podjęła ósmą Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Pasjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 5:4.

Wynik w Mielcu zmieniał się jak w kalejdoskopie! Słonie prowadziły aż trzykrotnie. Po raz pierwszy już w piątej minucie po trafieniu Rafała Grzelaka. Gospodarze wyrównali jednak kwadrans później, kiedy na listę strzelców wpisał się Dawid Gojko. Końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy zeszli na przerwę prowadząc.

Druga połowa może jednak przejść do historii Fortuna 1 Ligi. Wymiana ciosów doprowadziła do pasjonującej końcówki! W 87. minucie na 4:4 trafił Florin Purece i wydawało się, że rollercoaster zakończy się podziałem punktów.

W doliczonym czasie wynik ustalił jednak Łukasz Janoszka i dał gospodarzom siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie. Nie przybliża ich ono w żaden sposób do awansu, ponieważ wcześniej promocję zapewniły sobie zespoły Rakowa Częstochowa i ŁKS-u Łódź.

PGE Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:4 (1:2)
Bramki: Gojko 18, Tomasiewicz 51, 65, Soljić 69, Janoszka 90 - Grzelak 4, Gutkovskis 45, Skóraś 51, Purece 87

PGE Stal Mielec: Seweryn Kiełpin - Leandro (78. Łukasz Seweryn), Denis Gojko (79. Adrian Paluchowski), Andreja Prokić, Łukasz Janoszka - Josip Soljić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger - Jonatan De Amo Perez, Rafał Grodzicki (14. Krzysztof Kiercz)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek - Piotr Wlazło, Vlastymir Jovanovic, Dawid Kalisz (74. Jacek Kiełb), Martin Miković - Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Kupczak (80. Florin Flavius Purece), Rafał Grzelak, Dawid Szymonowicz - Michał Skóraś, Artem Putivtsev

Żółte kartki: De Amo Perez – Miković