Leeds United przybliżyło się do awansu do Premier League

Drużyna Leeds United, której piłkarzami są Mateusz Klich i Mateusz Bogusz, pokonała na wyjeździe Derby County 1:0 w pierwszym meczu półfinału baraży o awans do angielskiej ekstraklasy. Rewanż zaplanowano na środę.

Zwycięską bramkę zdobył w 55. minucie Kemar Roofe, który wykończył składną akcję podopiecznych argentyńskiego trenera Marcelo Bielsy.

Klich rozegrał całe spotkanie, w 88. minucie zobaczył żółtą kartkę. Z kolei 17-letni Bogusz, który dołączył do Leeds w styczniu z Ruchu Chorzów i jeszcze w ligowym meczu na Wyspach nie zagrał, był rezerwowym.

W drugiej parze półfinałowej Aston Villa wygrała w Birmingham z West Bromwich Albion 2:1. Rewanż zaplanowano na wtorek. Zwycięzcy dwumeczów zmierzą się 27 maja na Wembley w finale, którego stawką będzie awans do Premier League. Prawo gry w elicie już wcześniej zapewniły sobie Norwich City i Sheffield United. Z ekstraklasy spadają za to Huddersfield Town, Fulham Londyn i Cardiff City.