Lotos Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Lotos Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W sobotę 11 maja odbędzie się pierwszy krajowy finał w tegorocznym sezonie żużlowym w Polsce. Na torze w Bydgoszczy zaplanowany został bowiem finał Lotos MPPK, w którym czołowe zespoły powalczą o tytuł najlepszego duetu. Transmisja w Polsacie Sport.

Z powodu odwołania zawodów od Złoty oraz Srebrny Kask, z różnych względów, to właśnie zmagania w Lotos MPPK będą pierwszymi, w których zostaną rozdane medale mistrzostw Polski w 2019 roku.

 

Kibicom żużla formuła Mistrzostw Polski Par Klubowych jest bardzo dobrze znana. Jak sama nazwa wskazuje, zawodnicy ścigają się w duetach, a najlepszy tandem sięga po złoto. Impreza tej rangi jest o tyle istotna, że w dzisiejszym speedwayu coraz rzadziej możemy obserwować jazdę drużynową w trakcie wyścigu. Zawodnicy najczęściej skupiają się na sobie i nie troszczą się o kolegę z zespołu. Tym bardziej warto pochylić się nad sobotnimi zmaganiami, aby przekonać się o umiejętnościach poszczególnych żużlowców w rywalizacji drużynowej.

 

Areną zmagań będzie Bydgoszcz, która w historii rozgrywek MPPK jest najbardziej utytułowanym ośrodkiem. Duża w tym zasługa Tomasza Golloba, który seryjnie zdobywał złote medale wespół ze swoim bratem, Jackiem. Ekipa ZOOleszcz Polonii wystąpi w roli gospodarza, ale jako drugoligowiec nie ma zbyt wielu szans na końcowy sukces.

 

Nad Brdą ujrzymy jednego przedstawiciela Nice 1 ligi, a będzie nim beniaminek tej klasy rozgrywkowej, Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Pierwszoligowca nie można w żaden sposób lekceważyć, ponieważ jego barwy reprezentować będą starzy wyjadacze w postaci Grzegorza Walaska i Tomasza Gapińskiego, których stać na skuteczną jazdę.

 

Faworytami do podium będą jednak kluby z PGE Ekstraligi. Teoretycznie najwyżej notowani powinni być żużlowcy Drużynowego Mistrza Polski, Fogo Unii Leszno, ale wielkim znakiem zapytania jest forma powracającego po kontuzji Jarosława Hampela, któremu partnerować będzie Piotr Pawlicki. Jeżeli "Mały" z przytupem zaprezentuje się na torze, na którym przed laty rywalizował w cyklu Grand Prix, wówczas Byki powinni włączyć się do walki o medale.

 

Wydaje się, że najmocniejszy skład posiada truly.work Stal Gorzów. Bartosz Zmarzlik od początku tego sezonu prezentuje wysoki poziom, natomiast Szymon Woźniak to wychowanek bydgoskiej Polonii, który tor przy ul. Sportowej 2 zna jak własną kieszeń.

 

Inny ciekawy duet tworzą wychowankowie toruńskiego Apatora, Paweł Przedpełski oraz Adrian Miedziński, którzy wystąpią w barwach... forBET Włókniarza Częstochowa. Z kolei w służbie klubu z Grodu Kopernika pojadą Norbert Kościuch oraz Igor Kopeć Sobczyński. Stawkę uzupełnią obrońcy tytułu sprzed roku - Betard Sparta Wrocław w składzie z Maksymem Drabikiem i Jakubem Jamrogiem.

 

Tor w Bydgoszczy oraz czołówka polskich żużlowców powinna gwarantować emocje na najwyższym poziomie. Przekonamy się, który duet sięgnie po złoto i zostanie okrzyknięty najlepszym w Polsce.

 

Lista startowa Lotos MPPK:

 

truly.work Stal Gorzów:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Szymon Woźniak

 

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:
3. Kamil Brzozowski
4. Josh Grajczonek

 

forBET Włókniarz Częstochowa:
5. Paweł Przedpełski
6. Adrian Miedziński

 

Fogo Unia Leszno:
7. Jarosław Hampel
8. Piotr Pawlicki

 

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
9. Grzegorz Walasek
10. Tomasz Gapiński

 

Betard Sparta Wrocław:
11. Maksym Drabik
12. Jakub Jamróg

 

Get Well Toruń:
13. Norbert Kosciuch
14. Igor Kopeć-Sobczyński

 

Transmisja Lotos MPPK o godz. 14:30 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze