Media: Williams traci cierpliwość do Kubicy? Polak może opuścić F1 przed końcem sezonu!

Moto
Media: Williams traci cierpliwość do Kubicy? Polak może opuścić F1 przed końcem sezonu!
fot. PAP/EPA

Sensacyjną informację dotyczącą Roberta Kubicy podał kanadyjski dziennik "Le Journal de Montreal". Według jego doniesień jeszcze przed końcem sezonu Formuły 1, Polaka miałby zastąpić trzeci kierowca Williamsa - Nicholas Latifi.

Dotychczasowy powrót Kubicy do bolidu Formuły 1 jest bardzo trudny. W czterech wyścigach nowego sezonu nasz kierowca za każdym razem plasował się na ostatnim miejscu. Teraz kanadyjski dziennik "Le Journal de Montreal" twierdzi, że władze Williamsa rozważają zmianę kierowcy.

 

Jak twierdzi kanadyjskie źródło, 34-latek ma w kontrakcie zapis, który pozwala jeszcze w trakcie sezonu odsunąć go od prowadzenia bolidu w wyścigach F1. Gdyby tak się stało, miejsce naszego rodaka zająłby aktualnie trzeci kierowca teamu z Grove, czyli Kanadyjczyk Latifi.

 

Niespełna 24-latek urodzony w Montrealu doskonale spisuje na bezpośrednim zapleczu F1, czyli w Formule 2. Aktualnie jest liderem klasyfikacji generalnej z dużą przewagą nad wiceliderem. Latifi obecnie nie posiada licencji na jazdę w Formule 1. Żeby ją zdobyć należy ukończyć sezon w Formule 2 w pierwszej piątce, co dotychczas mu się nie udało. Jednak dzięki świetnym wynikom uzyskanym w tym sezonie Kanadyjczyk otrzyma ją wcześniej.

 

Transmisje wyścigów Formuły 2 w Polsacie Sport News od godziny 16:35 oraz w niedzielę w Polsacie Sport Extra od godz. 11:30.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie