Radomiak i Olimpia Grudziądz z awansem do Fortuna 1 Ligi

Piłka nożna
Radomiak i Olimpia Grudziądz z awansem do Fortuna 1 Ligi
fot. Cyfrasport

Znany już nazwy dwóch drużyn, które od sezonu 2019/2020 zagrają w Fortuna 1 Lidze. Na kolejkę przed końcem rozgrywek awans zapewniły sobie Radomiak Radom i Olimpia Grudziądz. O trzecie miejsce, ostatnie premiowane awansem, cały czas walczą Elana Toruń, Widzew Łódź i GKS Bełchatów.

W ramach 33. kolejki II ligi Radomiak rozbił walczącą o utrzymanie Siarkę Tarnobrzeg 5:0. Dubletem popisał się Rafał Makowski, po jednym golu strzelili Jakub Rolinć i Patryk Mikita, a gola samobójczego strzelił Mateusz Wawrylak.

 

Olimpia zapewniła sobie awans, dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu nad trzecią obecnie w tabeli Elaną Toruń (2:1). Gole dla drużyny z Grudziądza strzelili Aghvan Papikyan i Przemysław Kita.

 

Zarówno Radomiak, jak i Olimpia mają w tym momencie po 59 punktów, trzecia Elana 56, czwarty Widzew 54, natomiast piąty GKS Bełchatów 54. Trzy ostatnie drużyny mają więc szansę, by rzutem na taśmę awansować na drugi szczebel rozgrywkowy. Największą bełchatowianie, którzy mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania (bezpośrednie z Widzewem i z Błękitnymi Stargard). Elana zagra zaś z 14. w tabeli Olimpią Elbląg, cały czas walczącą o utrzymanie miejsca niezagrożonego spadkiem.

 

Niedzielne spotkanie Widzewa z GKS Bełchatów będzie ostatnim meczem łodzian w obecnym sezonie. Jeśli przegrają w Bełchatowie, to awans z trzeciego miejsca rozstrzygnie się między ekipą GKS a Elaną.

 

Z II ligą pożegnały się już ekipy Ruch Chorzów i Rozwój Katowice.

 

WYNIKI I TABELA II LIGI

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie