Gardini odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!

Siatkówka
Gardini odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!
fot. PAP

Współpraca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z trenerem Andreą Gardinim dobiegła końca. Szkoleniowiec mistrzów Polski zdecydował się na powrót do Włoch. W przyszłym sezonie poprowadzi drużynę beniaminka Serie A1 – Gas Sales Piacenza.

Puchar Polski, awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, tytuł wicemistrza i wyczekiwane mistrzostwo kraju – tak prezentuje się dorobek Gardiniego w barwach ZAKSY. To właśnie podwójną koroną wywalczoną w tym sezonie włoski szkoleniowiec kończy współpracę z klubem z Kędzierzyna-Koźla. 
 
– Jestem dumny z chłopaków. Ci zawodnicy są niesamowici. Zasłużyli na ten tytuł, robili świetną robotę przez cały sezon – mówił Gardini po ostatnim meczu finałowym z ONICO Warszawa.
 
Do Kędzierzyna-Koźla Gardini trafił w 2017 roku, wcześniej przez trzy sezony (2014–17) prowadził Indykpol AZS Olsztyn. Pierwsze szlify w roli szkoleniowca Włoch zbierał natomiast u boku Andrei Anastasiego, jako asystent trenera reprezentacji Polski (2011–13). Po zakończeniu siatkarskiej kariery Gardini (przez dwa sezony) pełnił funkcję dyrektora sportowego klubu z Modeny.
 
 
– Po ostatnim bardzo udanym sezonie pod wodzą Andrei Gardiniego klub złożył mu propozycję kontynuacji współpracy. Andrea podjął decyzję o powrocie do Włoch. Na pewno jego postać zapisze się w historii klubu na długie lata. Bardzo dziękuję mu za współpracę i życzę dalszych sukcesów zawodowych – dziękując trenerowi za zaangażowanie i wkład w sukcesy ZAKSY – powiedział prezes klubu Sebastian Świderski.
 
Gardini będzie nowym trenerem beniaminka Serie A1 Gas Sales Piacenza Volley; ma poprowadzić tę drużynę przez najbliższe dwa sezony. Jego asystentem został Massimo Botti. Klub ogłosił już tę informację w mediach społecznościowych:
 
 
Wśród kandydatów na następcę Gardiniego w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle wymieniany jest m.in. były trener reprezentacji Polski i ONICO Warszawa Stephane Antiga.
RM, Polsat Sport, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze