ITTF Challenge w tenisie stołowym: Porażka Dyjasa w finale

Jakub Dyjas przegrał z reprezentantem Chorwacji Wei Shihao 2:4 (11:13, 11:7, 4:11, 11:7, 6:11, 4:11) w niedzielnym finale turnieju tenisistów stołowych ITTF Challenge Slovenia Open w miejscowości Otocec. Dyjas to brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku. W rozegranym kilka godzin wcześniej w niedzielę półfinale pokonał rozstawionego z numerem pierwszym Austriaka Daniela Habesohna 4:1 (11:8, 9:11, 11:9, 11:9, 15:13).

Triumfator słoweńskiego turnieju Wei Shihao występuje w Unii AZS AWFiS Gdańsk, a od nowego sezonu ma grać w Dekorglassie Działdowo.

W sobotę Dyjas i Maciej Kubik odpadli w półfinale debla. Na tym samym etapie wyeliminowana została Magdalena Sikorska w parze z reprezentantką Norwegii Ma Wenting.

Wynik finału:

Wei Shihao (Chorwacja) - Jakub Dyjas (Polska) 4:2 (13:11, 7:11, 11:4, 7:11, 11:6, 11:4).