Lechia Gdańsk tylko zremisowała z Zagłębiem Lubin

Lechia Gdańsk zremisowała z Zagłębiem Lubin w 35. kolejce Lotto Ekstraklasy. Gdańszczanie tracą na dwie kolejki przed końcem rozgrywek cztery punkty do prowadzącego Piasta. Biało-zielonym nie udał się rewanż za poprzednie mecze z Zagłębiem, w sezonie 2018/19 w Gdańsku był remis 3:3, a w Lubinie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:1.

Drużyna Lechii wyszła na boisko osłabiona brakiem Artura Sobiecha, czołowy napastnik gospodarzy nabawił się kontuzji i nie zagra już prawdopodobnie do końca rozgrywek ekstraklasy.

Lechiści z dużym animuszem rozpoczęli mecz, w pierwszym kwadransie mieli kilka okazji, które można było zamienić na gola. W 2. minucie Flavio Paixao wpadł na pole karne, ale uderzył ponad poprzeczką. Dwa strzały niecelne oddał też w dogodnych sytuacjach Lukas Haraslin, bliski szczęścia był również Filip Mladenovic. I choć biało-zieloni dominowali na boisku, to tuż przed końcem pierwszej połowy Zagłębie zaskoczyło gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego żaden z obrońców Lechii nie potrafił wybić piłki, która spadła pod nogi kapitanowi Zagłębia Lubomirowi Guldanowi i ten strzałem z kilku metrów nie dał szans Kuciakowi.

W drugiej połowie nadzieję na wygranie meczu dał Lechii rezerwowy Michał Mak, który przy niezdecydowanej postawie obrońców gości strzelił do siatki z paru metrów między nogami golkipera Zagłębia. Ataki Lechii były jednak nieskuteczne, a w doliczonym czasie gry o mały włos trzech punktów z Gdańska nie wywiozło Zagłębie, zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił jednak Karol Fila.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Bramki: Mak 77 - Guldan 44

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Filip Mladenovic, Błażej Augustyn, Michał Nalepa, Karol Fila - Lukas Haraslin, Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik (88. Steven Vitoria), Tomasz Makowski (61. Patryk Lipski), Konrad Michalak (61. Michał Mak) - Flavio Paixao

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balic (66. Maciej Dąbrowski) - Bartłomiej Pawłowski, Filip Jagiełło (87. Jakub Tosik), Filip Starzyński, Bartosz Slisz, Damjan Bohar (75. Alan Czerwiński) - Patryk Tuszyński

Żółte kartki: Mladenovic - Guldan, Jagiełło, Czerwiński, Slisz, Oko

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów 12 511.