Asysty Polaków w MLS. Wygrane Chicago Fire i Philadelphii Union (WIDEO)

Przemysław Frankowski zanotował drugą asystę w obecnym sezonie MLS. Chicago Fire pokonało 2:0 Minnesotę United, a Polak zaliczył bramkowe podanie przy trafieniu Nico Gaitana w 21. minucie meczu.

Frankowski, który we wcześniejszej kolejce strzelił swojego pierwszego gola w nowych barwach, przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Wynik spotkania ustalił Aleksandar Katai jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

Prawie cały mecz zanotował też Kacper Przybyłko, który został zmieniony w doliczonym czasie gry. Jego Philadelphia Union wygrała na wyjeździe 2:1 z faworyzowanym Toronto FC. Napastnik, podobnie jak Frankowski, zaliczył asystę przy golu dla swojej drużyny. Rosły snajper asystował przy trafieniu Jamiro Monteiro, które w 68. minucie zapewniło gościom trzy punkty. Przybyłko już po zejściu z boiska został ukarany żółtą kartką.

90 minut na ławce rezerwowych przesiedział natomiast Przemysław Tytoń. Drużyna Polaka FC Cincinnati wygrała 2:1 z Montrealem Impact i zanotowała trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.