Pomorzanin przerwał zwycięską passę Grunwaldu!

Inne
Pomorzanin przerwał zwycięską passę Grunwaldu!
fot. Cyfrasport

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań doznali pierwszej porażki w tym sezonie. W Toruniu przegrali z Pomorzaninem po karnych zagrywkach. W regulaminowym czasie był remis 4:4, choć do przerwy mistrzowie Polski wygrywali już 4:0. Gospodarzem spotkania był wprawdzie Grunwald, ale mecz odbył się w Toruniu.

– Chcieliśmy sobie trochę utrudnić i to na pewno się udało – zażartował szkoleniowiec Grunwaldu Karol Śnieżek, który przyznał, że był to "dziwny" mecz.
 
– Po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:0 i zanosiło się na kolejny mecz, których gramy mnóstwo, takich bez historii. Rywale w tym czasie mieli zaledwie jeden krótki róg. To nas też za bardzo uspokoiło. Po przerwie Pomorzanin konsekwentnie realizował swój plan, trzy razy nas skontrował i strzelił trzy gole – opowiadał Śnieżek.
 
W ostatniej minucie torunianie wywalczyli krótki róg, a wyrównującą bramkę już po końcowej syrenie zdobył Bartosz Żywiczka. Karne zagrywki lepiej wykonywali hokeiści Pomorzanina, którzy wygrali 3:1. Po trzy gole dla swoich drużyn zdobyli Mateusz Hulbój (Grunwald) i Krystian Makowski (Pomorzanin).
 
– Taki mecz o dwóch twarzach. Może dobrze, że taki mecz nam się przytrafił teraz niż na przykład w finale ligi – podsumował Śnieżek.
 
Oba zespoły miały już wcześniej zapewniony udział w turnieju finałowym, który w dniach 25-26 maja rozegrany zostanie w Poznaniu. Wystąpi w nim także Warta, a o czwarte miejsce rywalizują jeszcze trzy drużyny - LKS Rogowo, AZS AWF Poznań i AZS Politechnika Poznańska.
 
Ciekawie zapowiada się walka o utrzymanie w ekstraklasie, która w kolejnym sezonie zostanie pomniejszona do ośmiu zespołów. Zdegradowany jest już MKS Środa Wielkopolska, a o tym, który z zespołów podzieli jego los, zadecyduje bezpośrednie spotkanie w ostatniej kolejce fazy zasadniczej w Gnieźnie pomiędzy Startem, a Siemianowiczanką. Gnieźnianie jeszcze przed sobotnio-niedzielnymi meczami byli blisko degradacji, ale dość nieoczekiwanie pokonali i to wyraźnie wyżej notowanych przeciwników - Politechnikę Poznańską (5:1) i LKS Rogowo (4:1).
 
Wyniki:
 
AZS AWF Poznań – HKS Siemianowiczanka 11:0 (6:0)
LKS Rogowo – LKS Gąsawa 6:4 (2:3)
AZS Politechnika Poznańska – Start 1954 Gniezno 1:5 (0:1)
MKS Środa Wlkp. – Grunwald Poznań 2:7 (0:2)
Warta Poznań – Pomorzanin Toruń 0:8 (0:4)
----------------------------------------------------
Grunwald - Pomorzanin 4:4 (4:0); karne zagrywki 1–3
Start - LKS Rogowo 4:1 (1:0)
LKS Gąsawa – AZS AWF Poznań 2:7 (0:2)
Politechnika - MKS Środa Wlkp.7:1 (4:0)
Siemianowiczanka – Warta 1:3 (0:0).
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze