Siatkarze z Warszawy znów ze srebrem! AZS 2020 Częstochowa mistrzem Polski kadetów

W Szczytnie rozegrano mistrzostwa Polski siatkarzy w kategorii kadetów. W finale AZS 2020 Częstochowa pokonał UMKS MOS Wola Warszawa 3:0. Brązowy medal wywalczyła ekipa KS Gwardia Wrocław. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Mateusz Borkowski z AZS 2020. Głównym sponsorem wydarzenia był PKN Orlen.

Siatkarska Warszawa w tym sezonie wyraźnie celuje w srebro. Po srebrnym medalu ONICO Warszawa w PlusLidze, srebrze Wisły Warszawa w 1. Lidze siatkarek, srebrze UKS Atena Warszawa w MP kadetek, kolejny krążek tej barwy dla stolicy przyniosły MP kadetów. W finale siatkarze UMKS MOS Wola ulegli AZS 2020 w trzech setach.

Pierwszy set finału zakończył się wyraźnym zwycięstwem częstochowian, dwa kolejne przyniosły jednak sporo emocji. W drugim AZS 2020 wygrał 25:23. W trzecim zrobiło się nerwowo, gdy urazu doznał rozgrywający częstochowian Igor Gniecki. Zdołał on jednak wrócić na parkiet i poprowadził swą drużynę do zwycięstwa 26:24. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) meczu zgarnął Mikołaj Tataruch.

MP kadetów 2019 (8–12 maja, Szczytno):