Vukovic: Zagraliśmy bez werwy, agresji i zbyt pasywnie

– To był najgorszy początek meczu ze wszystkich, w których prowadziłem Legię. Zagraliśmy bez werwy, agresji i zbyt pasywnie. Bez tych elementów nie da się wygrać meczu, bo nie zawsze uda się odmienić losy spotkania w drugiej połowie – powiedział trener Legii Aleksandar Vukovic. Piłkarze ze stolicy zremisowali u siebie z Pogonią Szczecin 1:1 (0:1) w niedzielnym meczu 35. kolejki ekstraklasy i stracili prowadzenie w tabeli na rzecz Piasta Gliwice.

Po meczu Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:1 powiedzieli:

Aleksandar Vukovic (trener Legii Warszawa): – To był najgorszy początek meczu ze wszystkich, w których prowadziłem Legię. Zagraliśmy bez werwy, agresji i zbyt pasywnie. Bez tych elementów nie da się wygrać meczu, bo nie zawsze uda się odmienić losy spotkania w drugiej połowie. Zmiana Luria Medeirosa nie dotyczyła kontuzji, a było podyktowana czymś co wszyscy widzieliśmy w pierwszej połowie. Mogłem wybrać innego zawodnika do zmiany, ale akurat padło na niego. Nie żałuję tej decyzji. Zdaję sobie sprawę, że teraz to nie my będziemy decydować o losach mistrzostwa Polski. Pogratulowałem trenerowi Pogoni wyniku i powiedziałem, że liczę na takie samo zaangażowanie jego zespołu w środę w meczu z Piastem. Ta liga jest bardzo nieprzewidywalna. Nie tylko jeśli chodzi o nas, ale również o inne zespoły.

Kosta Runjaic (trener Pogoni Szczecin): – Obejrzeliśmy bardzo intensywny mecz. W pierwszej połowie byliśmy odrobinę lepsi. Szczególnie pierwsze 25 minut było doskonałe w naszym wykonaniu. Było jasne, że takiego tempa nie będziemy w stanie utrzymać przez cały mecz. Było też jasne, że w drugiej połowie Legia na nas naciśnie i będzie dążyła do wyrównania. Niestety straciliśmy kontrolę nad meczem i gola. Jednak nie załamaliśmy się po stracie bramki i od 80. minuty znów kontrolowaliśmy to spotkanie. To sprawiedliwy remis. Mam nadzieję, że kontuzje Mariusza Malca i Kamila Drygasa nie są poważne. Obiecałem trenerowi Legii, że w środę w meczu z Piastem damy z siebie wszystko. Będzie to nasz ostatni mecz na własnym boisku w tym sezonie i chcemy się godnie pożegnać z naszymi kibicami.