Wspaniały powrót Frączczaka po zwycięstwie z nowotworem! Hat-trick w rezerwach

Ostatnich kilka miesięcy to prawdziwy test dla Adama Frączczaka z Pogoni Szczecin. Po grudniowym zabiegu na guzie przysadki mózgowej napastnik wrócił do futbolu i znowu trafia do siatki! Zdobył hat-tricka dla trzecioligowych rezerw Pogoni w ciągu zaledwie 45 minut.

Po raz ostatni Frączczak pojawił się na boisku w Ekstraklasie 31 sierpnia 2018 roku przeciwko Górnikowi Zabrze. Następnie czekało go przygotowanie do operacji usunięcia guza przysadki mózgowej. Po wielu miesiącach walki ze zdrowiem udało mu się wrócić na boisko i od razu ze świetnym efektem.

Frączczak znalazł się nawet w kadrze pierwszego zespołu, z którym pojechał do Białegostoku, ale ostatecznie podjęto decyzję o pominięciu go w meczowej osiemnastce. Frączczaka czekał jednak występ w barwach trzecioligowych rezerw z Gwardią Koszalin i wypadł on... fantastycznie!

W ciągu zaledwie 45 minut napastnik strzelił hat-tricka już przed zmianą stron! Otworzył wynik już w trzeciej minucie, a potem na gole zamienił dwa rzuty karne. Jego Pogoń II wygrała aż 4:0 w ramach 28. kolejki III ligi.

Portowcy będą więc mogli liczyć na jedną z najważniejszych osób w drużynie od początku kolejnego sezonu.