Bartosz Jurecki trenerem Piotrkowianina

Piłka ręczna
Bartosz Jurecki trenerem Piotrkowianina
fot. Cyfrasport

Bartosz Jurecki został w poniedziałek trenerem występujących w ekstraklasie piłkarzy ręcznych Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Były reprezentant Polski pierwszy trening swojej nowej drużyny poprowadzi 12 lipca.

Jeden z najwybitniejszych obrotowych w historii polskiej piłki ręcznej na stanowisku szkoleniowca piotrkowskiego klubu zastąpił Dmytro Zinczuka, który prowadził zespół w trzech minionych sezonach. Jego kontrakt nie został przedłużony.

 

40-letni Jurecki jako trener pracował w Azotach Puławy, gdzie przed rokiem zadebiutował w roli szkoleniowca. Stracił jednak posadę w trakcie sezonu.

 

Medalista mistrzostw świata kontrakt z Piotrkowianinem podpisał we wtorek, ale oficjalnie swoją pracę rozpocznie 1 lipca. Z kolei 12 lipca nowy opiekun piotrkowian zaplanował pierwsze zajęcia przed nowym sezonem. Zawodnikami Piotrkowianina zostali ostatnio m.in. bramkarz Artur Kot (ostatnio Olimpia Piekary Śląskie) oraz rozgrywający Adrian Turkowski (Stal Gorzów). Odeszli zaś: Marcin Schodowski, Orfeus Andreou i Artur Urbański.

 

Miniony sezon szczypiorniści Piotrkowianina zakończyli na siódmym miejscu. Jak podkreślają w klubie, to sukces, bowiem celem drużyny było utrzymanie się w elicie.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie