Dookoła Kalifornii: Sagan najszybszy na pierwszym etapie

Trzykrotny mistrz świata Słowak Peter Sagan z grupy Bora-Hansgrohe wygrał pierwszy, liczący 143 km etap wyścigu Dookoła Kalifornii. Na 16. pozycji uplasował się Szymon Sajnok z ekipy CCC Team.

Na finiszu w Sacramento Sagan, który odniósł już 17. etapowe zwycięstwo w tej imprezie, wyprzedził Travisa McCabe z reprezentacji USA oraz Niemca Maximiliana Walscheida (Team Sunweb).

Sajnok był 16., a w klasyfikacji generalnej jest 19. Drugi z polskich zawodników CCC Team Paweł Bernaś zajął 101. miejsce.

W poniedziałek czasu miejscowego drugi etap (194 km) z metą w South Lake Tahoe w górach Sierra Nevada.

Rok temu w kalifornijskich zawodach zwyciężył Kolumbijczyk Egan Bernal, a szóste miejsce zajął Rafał Majka.