Nie ma, że zimno! Siatkarki w niecodzienny sposób uczciły mistrzostwo Polski

W finale mistrzostw Polski młodziczek siatkarki #Volley Wrocław pokonały UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin. Zawody rozegrano w Giżycku, a zwyciężczynie postanowiły uczcić triumf w niecodzienny sposób.

Pogoda na Mazurach ostatnio nie rozpieszcza, a zimna woda w jeziorach z pewnością nie zachęca do kąpieli. Mimo to siatkarki klubu z Wrocławia postanowiły uczcić sukces drużynową kąpielą. Cały zespół skoczył z kładki giżyckiego COS do zimnych wód jeziora Kisajno, jak jednak widać na załączonym obrazku, kąpiel nie trwała zbyt długo.

Było co świętować. Siatkarki #Volley Wrocław pewnie wygrały rozgrywany w dniach 10–12 maja w Giżycku turniej. W pierwszym meczu uległy co prawda WTS Włocławek (1:2), ale potem ograły kolejno Gedanię Gdańsk (2:0), UKS Lider Konstantynów Łódzki (2:0), w półfinale KS Metro Warszawa (2:1), a w wielkim finale UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin (2:0).

Wrocławianki wywalczyły więc złoto mistrzostw Polski młodziczek (rocznik 2004 i młodsze). Kolejne miejsca w końcowej klasyfikacji zajęły: UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin (2), KS METRO Warszawa (3), WTS KDBS Bank Włocławek (4), MKS Dwójka Zawiercie (5), Gedania Gdańsk (6), MS Solna Wieliczka (7), UKS Lider Konstantynów Łódzki (8).

Podopieczne trenerów Anety Walasek i Krzysztofa Janczaka zgarnęły również trzy nagrody indywidualne. Za najlepszą zawodniczkę (MVP) turnieju finałowego uznana została Aleksandra Gołębiowska, za najlepszą rozgrywającą – Klaudia Czerwik, natomiast na pozycji libero brylowała Magda Kubas

Pozostałe nagrody indywidualne zgarnęły: najlepsza przyjmująca – Karolina Staniszewska (KS Metro Warszawa), atakujaca – Maja Malinowska (WTS KDBS Bank Włocławek), blokująca – Karolina Mularczyk (WTS KDBS Bank Włocławek).