Ostatnia drużyna Premier League zarobiła więcej od... Bayernu Monachium

Piłka nożna
Ostatnia drużyna Premier League zarobiła więcej od... Bayernu Monachium
fot. PAP/EPA

Premier League od lat jest najchętniej oglądaną piłkarską ligą na świecie. To przekłada się na finanse. Najsłabsza drużyna w angielskiej elicie Huddersfield Town zarobiła więcej z tytułu praw telewizyjnych niż zmierzający po siódme z rzędu mistrzostwo Niemiec, Bayern Monachium.

To wydaje się wręcz nieprawdopodobne, że najsłabszy klub ligi angielskiej otrzymuje zdecydowanie więcej pieniędzy od najlepszej ekipy w Niemczech. Jednak obecnie takie panują realia. Klub Roberta Lewandowskiego zainkasował 65,4 milionów euro. Co ciekawe, niemiecki gigant przed rokiem zarobił na prawach telewizyjnych znacznie więcej, gdyż na jego konto została przelana kwota w wysokości 95,84 milionów euro.

 

Te kwoty mają się i tak nijak do sum, które są płacone klubom angielskim. Bundesligę z Premier League dzielą olbrzymie dysproporcje pod względem pieniędzy wypłacanych z tytułu praw telewizyjnych.

 

Najmniej w Anglii za zakończony już sezon zainkasował Huddersfield Town, czyli drużyna, która wygrała trzy mecze ligowa. Jednak kwota, którą zarobił spadkowicz robi wrażenie, gdyż wynosi aż 108 mln euro. Podczas, gdy Fortuna Dusseldorf, która spośród klubów z niemieckiej elity zarobiła najmniej, otrzymała "jedynie" 25,4 mln euro.

 

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI

 

TABELA PREMIER LEAGUE

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze