Perez docenia Brodnicką. "By zdobyć pas, będę musiała znokautować Polkę"

Sporty walki

"Wiem, że rywalizując po raz pierwszy w Europie będę musiała znokautować Ewę Brodnicką, aby zdobyć pas mistrzyni świata WBO" - powiedziała meksykańska pięściarka Janeth Perez przed walką z broniącą tytułu Polką. Pojedynek odbędzie się 25 maja w Jeleniej Górze.

29-letnia Perez (rekord 24-4-2) to była mistrzyni globu organizacji WBA i IBF w wadze koguciej. Na gali "Tymex Boxing Night" będzie rywalizowała w wyższej kategorii - super piórkowej ze starszą o pięć lat i niepokonaną na zawodowych ringach Brodnicką (16-0).

 

- Inny limit wagowy nie stanowi dla mnie problemu. Wiadomo, że każda zawodniczka ma swój styl w boksie, inne także umiejętności sportowe, inne atuty, lecz również słabsze strony. Tak naprawdę nie wiem zbyt wiele o Brodnickiej, ale zdaję sobie sprawę, że walcząc po raz pierwszy w Europie będę musiała znokautować polską pięściarkę, by odebrać jej pas mistrzowski - stwierdziła Meksykanka, która na co dzień trenuje pod okiem swego ojca w Guadalajarze.

 

Perez do tej pory przegrała tylko z dwiema rywalkami (z każdą dwukrotnie) - rodaczką Irmą Garcią i Chilijką Caroliną Rodriguez. Z 30 stoczonych pojedynków, aż 29 razy boksowała w Meksyku, a jedynie rewanż z Rodriguez odbył się w Punete Alto w Chile.

 

- Najważniejsze, że w otoczeniu zaufanych osób, głównie z rodziny, mogę przygotowywać się do przyjazdu do Polski na tak wspaniałą walkę. Jestem zadowolona, że mam szansę po raz kolejny zdobyć tytuł mistrzyni świata w zawodowym pięściarstwie, dodatkowo poza ojczyzną. Postaram się sprostać wyzwaniu i sprawić prezent najbliższym, m.in. synkowi - dodała Perez, która cały czas związana jest ze sportem, zarabia udzielając prywatnych lekcji bokserskich.

 

Brodnicka (Tymex Boxing Promotion) po raz trzeci będzie broniła tytułu federacji World Boxing Organization. W poprzednim roku wygrywała w 10-rundowych pojedynkach mistrzowskich z Kanadyjką Sarah Pucek w Częstochowie i Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki w Lublinie. Zawodniczka promowana przez Mariusza i Marcela Grabowskich do występu w stolicy Karkonoszy przygotowuje się pod okiem Amerykanina Gusa Currena, byłego szkoleniowca Tomasza Adamka.

 

- Negocjacje z grupą Tymex były krótkie i konkretne, a Janeth dostała dużo czasu na odpowiednie przygotowania. Mamy dobrą okazję na wywalczenie mistrzowskiego pasa, takiej szansy szukaliśmy od jakiegoś czasu. A co do boksu w Meksyku, jest drugim najpopularniejszym sportem, po piłce nożnej - przyznał menedżer Perez, Jose Rodriguez.

 

W sobotę, 25 maja, w Jeleniej Górze odbędą się także inne walki, m.in. dawny sparingpartner słynnego Floyda Mayweathera Jr i Zaba Judaha Michał Chudecki zmierzy się z Kamilem Młodzińskim, a Tomasz Gromadzki stoczy rewanżową walkę z Wojciechem Wierzbickim. W gronie profesjonalistów zadebiutuje Oskar Wierzejski, a kolejny pojedynek stoczy inny z jeleniogórzan Kamil Bodzioch. Potyczki rankingowe czekają także Marcina Siwego, Michała Leśniaka i Tomasza Nowickiego.

 

Transmisja gali w Jeleniej Górze na sportowych kanałach Polsatu.

 

W załączonym materiale wideo skrót październikowej walki Ewy Brodnickiej z Nozipho Bell z RPA (8-2-1, 3 KO), w której Polka drugi raz obroniła mistrzowski pas. 

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie