53-letni Bałakow przez wiele sezonów występował w Sportingu Lizbona i VfB Stuttgart. W portugalskiej drużynie rozegrał 138 spotkań i strzelił 43 gole, w niemieckiej 236 meczów i zdobył 54 bramki. W drużynie narodowej grał w latach 1988-2003. Był jednym z podstawowych zawodników reprezentacji, która w 1994 roku wywalczyła czwarte miejsce mistrzostw świata.

 

Jako szkoleniowiec prowadził m.in. FC Kaiserslautern, Hajduk Split i ostatnio Etar Wielkie Tyrnowo. Przed dwoma laty był jednym z poważnych kandydatów do zastąpienia Michał Probierza w Jagiellonii Białystok.

 

Teraz Bałakow ma zastąpić na stanowisku selekcjonera byłego kolegę z kadry Chubczewa. Pod wodzą tego drugiego w eliminacjach Euro 2020 Bułgaria dwukrotnie zremisowała po 1:1. Z Czarnogórą u siebie i Kosowem na wyjeździe. Teraz drużynę czekają starcia z jeszcze mocniejszymi rywalami, bo w grupie A, w której występują Bułgarzy, są jeszcze Czechy i Anglia. Bałakow zadebiutuje 7 czerwca w wyjazdowym meczu z naszymi południowymi sąsiadami.  

 

WSZYSTKO O ELIMINACJACH EURO 2020 TUTAJ