Koniec pewnej ery. Legenda żegna się z Romą

Piłka nożna
Koniec pewnej ery. Legenda żegna się z Romą
fot. PAP

Spędził w Romie całą karierę, ale teraz mówi "dość". Po osiemnastu latach z klubem żegna się Daniele De Rossi. Piłkarz nie przechodzi jednak na emeryturę.

Po osiemnastu latach, rozegraniu ponad 600 meczów De Rossi rozstanie się z Romą. Ikona klubu ze stolicy Włoch nie zamierza jednak całkowicie zerwać z nim więzi. Piłkarz rozpoczął swoją przygodę z Romą w 2000 roku wraz z Francesco Tottim, od którego później odziedziczył opaskę kapitana. W przeciwieństwie do kolegi, który zakończył karierę w 2017 roku, De Rossi nie zawiesza butów na kołku. Po wygaśnięciu kontraktu zamierza kontynuować grę w innym klubie.

 

- Przez osiemnaście lat Daniele był bijącym sercem drużyny AS Roma - powiedział prezydent klubu Jim Pallotta. - Od debiutu w 2001 r. do objęcia odpowiedzialności za opaskę kapitana, zawsze z dumą reprezentował Romę na boisku, stając się jednym z najlepszych pomocników w Europie - dodał.

 

- Wszyscy będziemy płakać, kiedy po raz ostatni założy koszulkę Giallorossi przeciwko Parmie, ale szanujemy jego decyzję i pragnienie przedłużenia kariery, nawet jeśli w wieku prawie 36 lat będzie z dala od Rzymu - skomentował Pallotta.

 

Prezydent podziękował piłkarzowi za poświęcenie dla klubu. Zapewnił, że jego drzwi będą dla De Rossiego na zawsze otwarte, aby mógł powrócić w nowej roli, kiedy tylko będzie chciał.

 

W czasie swojej kariery w Romie De Rossi zdobył mistrzostwo Włoch w sezonie 2000/01, dwa Puchary (2007, 2008) i Superpuchar Włoch (2007).

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze