Montreux Volley Masters: Polska - Japonia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Montreux Volley Masters: Polska - Japonia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Czas na inaugurację siatkarskiego sezonu reprezentacyjnego. Polki rozpoczną zmagania w turnieju Montreux Volley Masters od starcia z Japonkami, czyli szóstą drużyną rankingu FIVB. Transmisja meczu Polska - Japonia w Polsacie Sport.

Forma Biało-Czerwonych na turnieju w Szwajcarii jest ogromną zagadką. Przygotowania w Szczyrku niby trwały od trzech tygodni, ale znaczna część zawodniczek, grających o medale w Lidze Siatkówki Kobiet, dołączyła do grupy dopiero w ubiegły wtorek.

 

W ekipie Jacka Nawrockiego nadal brakuje jednej z największych gwiazd, czyli rozgrywającej Joanny Wołosz, która wywalczyła ze swoim Imoco Volley Conegliano tytuł mistrza Włoch. Sezon klubowy jednak jeszcze się dla niej nie skończył, bo w najbliższą sobotę rozegra jeszcze finał Ligi Mistrzyń.

 

Do niedawna pod znakiem zapytania stał występ pierwszej atakującej zespołu Malwiny Smarzek. Piątkowe badania wykazały, że jest zdolna do gry. Jej zmienniczka Magdalena Stysiak dołączy do zespołu dopiero w trakcie turnieju, ponieważ przystępuje do egzaminu maturalnego.

 

Reprezentacja Japonii nie będzie łatwym rywalem. Ekipa z Azji to szósta siła świata według rankingu FIVB. Pewne jest, że podopieczne tureckiego trenera Ferhata Akbasa nie przyjadą do Europy na wycieczkę, lecz będą chciały rywalizować o najwyższe cele.

 

Awans do dalszej fazy rozgrywek zapewnią sobie po dwa zespoły z każdej grupy. Oprócz Polek i Japonek w grupie A zagrają także Chinki i Niemki.

 

Transmisja meczu Polska - Japonia od godziny 21:15 w Polsacie Sport.

 

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów grupowych turnieju Montreux Volley Masters 2019:

 

2019-05-15: Chiny – Polska (środa, godzina 16.30; transmisja – Polsat Sport)  
2019-05-15: Japonia – Niemcy (środa, godzina 21.15; transmisja – Polsat Sport Extra)   
2019-05-16: Niemcy – Polska (czwartek, godzina 18.45; transmisja – Polsat Sport)  
 
CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze