Dean był obecny na trybunach wraz z innymi kibicami Tranmere. Jego drużyna w pierwszym meczu zwyciężyła 1:0, co oznacza, że 25 maja zagrają w finale baraży na Wembley. Ich rywalem będzie Newport County. Obecność słynnego arbitra zaskoczyła wielu kibiców Premier League. Znany z kontrowersyjnych decyzji oraz zachowań 50-letni sędzia po raz kolejny dał o sobie znać.

W trakcie meczu kamery telewizyjne kilkukrotnie pokazywały Deana siedzącego na trybunach oraz, co ważne celebrującego awans do finału swojej drużyny. Angielski sędzia był w prawdziwym szale radości. Wiele osób jednak odebrało takie zachowanie jako niedopuszczalne dla profesjonalnego arbitra. W obronie 50-latka stanął były sędzia i ekspert Sky Sports Dermot Gallagher. „On jest kibicem Tranmere od dziecka, to żaden sekret. Nie ma nic złego w takim zachowaniu” - powiedział.

 

Dean jest pierwszym sędzią w historii, który pokazał sto czerwonych kartek w Premier League. W bieżącym sezonie zakończył już pracę, a jego ostatnim meczem było starcie Burnley z Arsenalem (1:3) w niedzielę 12 maja.