Według przekazanych informacji, Volkanovski narzekał na obolałą zaczerwienioną lewą stopę. Pojawiały się także mdłości, kiedy w poniedziałek opuszczał hotel w Rio de Janeiro. Po wylądowaniu w Santiago w Chile, stan zawodnika znacznie się pogorszył. Odnotowano podwyższoną temperaturę ciał oraz opuchliznę stopy.

 

Volkanovski natychmiast znalazł się pod opieką lekarza i zgodnie z jego zaleceniami udał się do szpitala. Aktualnie przechodzi szczegółowe badania. Nie wiadomo jeszcze, kiedy opuści szpital.

 

- Alex jest w dobrym nastroju. Bierze antybiotyki i czeka na wyniki testów krwi - mówi Rhys Dal Cin dla ESPN.

 

30-letni Australijczyk w ostatni weekend na gali UFC 237 pokonał jednogłośną decyzją sędziów Jose Aldo. Volkanovski tym samym przedłużył serię zwycięstw do siedemnastu z rzędu, a w UFC może poszczycić się rekordem 7 wygranych walk. Zawodnik mocno liczył na walkę o pas mistrzowski kategorii piórkowej z Maxem Hollowayem. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami ten pojedynek padnie jednak łupem Frankiego Edgara. Do walki o tytuł ma dojść 7 lipca podczas gali UFC 240 w Edmonton w Kanadzie.

 

Transmisja najbliższej gali UFC Fight Night: dos Anjos vs Lee w nocy z soboty na niedzielę od godziny 2:00 w Polsacie Sport.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Volkanovskiego oraz wywiad po walce z Jose Aldo.