Kibice Manchesteru City z trwogą czekają na decyzję, która leży w gestii Yves'a Leterme'a, byłego premiera Belgii, a obecnie przewodniczącego komisji kontroli finansowej UEFA.

 

Dziennikarze "New York Times" powołują się na publikację zamieszczoną przez "Der Spiegel". Największy i najbardziej wpływowy niemiecki tygodnik ujawnił materiały, które dowodzą, że działacze Manchesteru City wykorzystywali sponsorskie umowy do omijania zasad finansowego fair play.

 

Według nowojorskiego dziennika, pod koniec kwietnia i na początku maja w siedzibie UEFA w Nyonie spotykali się śledczy, którzy pracowali nad sprawą Manchesteru City. Wtedy też oznajmiono, że angielski klub łamał obowiązujące przepisy i ustalono, że powinien zostać bardzo surowo ukarany. Działacze z Etihad Stadium wiedzieli, że dochodzenie jest w toku i wydali oświadczenie. Oznajmili, że to próba nadszarpnięcie wizerunku klubu, a wszystkie zarzuty nie mają pokrycie w rzeczywistości.

 

Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że ukaranie Manchesteru City jest bardzo realne, bo w przypadku tego klubu mamy do czynienia z recydywą. W 2014 roku mistrz Anglii także omijał zasady finansowego fair play, skończyło się jednak na grzywnie w wysokości 60 milionów euro. Tym razem sankcje mogą być dotkliwsze. Działacze UEFA mają doskonałą okazję, by pokazać, że prawo w równej mierze obowiązuje wszystkich, również najbardziej medialnych i najbogatszych.

 

W kończącym się właśnie sezonie Ligi Mistrzów Manchester City dotarł do ćwierćfinału, w którym uległ Tottenhamowi Hotspur. Londyński klub zagra w finale z Liverpoolem, tymczasem podopieczni Pepa Guardioli w miniony weekend obronili mistrzostwo Anglii. 

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.