Został najlepszym bramkarzem ligi i zmienił klub. Polak zamienił Nową Zelandię na Australię

Piłka nożna
Został najlepszym bramkarzem ligi i zmienił klub. Polak zamienił Nową Zelandię na Australię
fot. Cyfrasport
Filip Kurto (z prawej) uczył się fachu bramkarskiego od najlepszych. Na zdjęciu w towarzystwie Józefa Młynarczyka w 2011 roku.

Polski bramkarz - Filip Kurto w poniedziałek został wybrany najlepszym bramkarzem ligi australijskiej, a dzień później zmienił klub. Niespełna 28-letni golkiper po sezonie spędzonym w Wellington Phoenix przeszedł do Western United.

Kurto rozegrał w A-League 25 meczów, w których przepuścił 38 goli i 5 razy zachował czyste konto. Takie statystyki oraz ogólna świetna postawa sprawiły, że nasz golkiper zapracował na miano najlepszego bramkarza ligi. To miły zwrot w karierze byłego golkipera m.in. Wisły Kraków. Wcześniej przez dwa sezony będąc zawodnikiem holenderskich klubów - Excelsioru Rotterdam i Rody Kerkrade, Kurto nie rozegrał żadnego meczu ligowego.

 

 

Niedawna drużyna wychowanka Naki Olsztyn - Wellington Phoenix zakończył sezon zasadniczy na szóstym miejscu. W play-offach Kurto i spółka ulegli jednak Melbourne Victory 1:3 i odpadli z dalszej rywalizacji. Zawodnikiem nowozelandzkiej ekipy nadal pozostanie najprawdopodobniej polski pomocnik Michał Kopczyński.

 

Olsztynianin po sezonie spędzonym w klubie z Nowej Zelandii postanowił przenieść się do Australii, choć nadal oczywiście będzie występował w A-League. Bowiem Western United to nowo powstały klubu australijskiej ligi zawodowej.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze