11:1! Kapitalne otwarcie sezonu w wykonaniu polskich siatkarek (WIDEO)

Pierwszy set nowego sezonu reprezentacyjnego był popisem polskich siatkarek. Polki zmierzyły się z Japonią na turnieju Montreux Volley Masters, a wysokie zwycięstwo w całej premierowej partii ułatwił znakomity początek, w którym podopieczne trenera Jacka Nawrockiego prowadziły aż 11:1!

Pierwszy punkt sezonu wywalczyła atakiem ze środka Agnieszka Kąkolewska. Po chwili na 2:0 podwyższyła Malwina Smarzek. Potem Japonki zdobyły pierwszy punkt, ale dziewięć kolejnych piłek padło łupem polskich siatkarek! Dobrze zagrywała Olivia Różański, a rywalki zaczęły popełniać proste błędy. Niewiele pomogły nawet dwa czasy, o które poprosiła japońska trener. Biało-czerwone błyskawicznie wypracowały sobie dziesięciopunktową przewagę (11:1), co właściwie ustawiło całego seta.

Polskie siatkarki pokonały Japonię 3:1 (25:15, 19:25, 25:21, 25:19), a w kolejnych meczach turnieju Montreux Volley Masters zmierzą się z Chinkami (środa, godzina 16.30; transmisja – Polsat Sport), a na zakończenie fazy grupowej z Niemkami (czwartek, godzina 18.45; transmisja – Polsat Sport). Dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów.