Bayern zablokował udział swojego piłkarza w mistrzostwach świata

Piłka nożna
Bayern zablokował udział swojego piłkarza w mistrzostwach świata
fot. PAP

Już w najbliższych tygodniach na polskich stadionach rozegrane zostaną mistrzostwa świata do lat 20. Jedną z reprezentacji, która weźmie udział w rywalizacji będzie Korea Południowa, jednak nie będzie mogła skorzystać z jednej ze swoich gwiazd. Wszystko przez decyzję Bayernu...

W młodzieżowej reprezentacji Korei Południowej jest kilku zawodników, którzy na co dzień grywają na europejskich boiskach. Obok Kim Hyuna-woo z Dinama Zagrzeb, Lee Kang-ina z Valencii, Choi Min-soo z HSV jest to właśnie Jeong Woo-yeong z Bayernu.
 
19-latek na co dzień występuje w rezerwach klubu z Monachium, jednak zdołał w tym sezonie zagrać w dorosłym zespole: zaliczył kilka minut w Bundeslidze oraz Lidze Mistrzów.
 
Sztab młodzieżowej reprezentacji z Azji zapragnął wzmocnić swoje szeregi przed polską imprezą właśnie zawodnikiem mistrza Niemiec, jednak klub nie wyraził zgody na uczestnictwo zawodnika w młodzieżowym mundialu. Wszystko przez play-offy rozgrywane w tym samym czasie: drugi zespół Bayernu ma szansę awansować do trzeciej ligi, a autor 12 bramek i 5 asyst w 27 występach będzie im bardzo potrzebny w osiągnięciu sukcesu.
 
Selekcjoner Chung Jung-yong zmuszony był wykreślić zawodnika z listy i dowołać w jego miejsce lewego obrońcę, Lee Kyu-hyuka z Jeju United.
 
O dziwo zgodę na wyjazd swojego zawodnika wyraziła między innymi Valencia.
 
Korea Południowa zmierzy się z Portugalią, RPA i Argentyną w grupie F.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze