Nie od dziś wiadomo, że Młoty to jeden z najbogatszych "mniejszych" zespołów na Wyspach Brytyjskich. Dziesiąty zespół ostatniego sezonu Premier League potrafił już zaskakiwać wszystkich wielkimi transferami między innymi Felipe Andersona z Lazio (38 mln euro), Andrija Jarmołenki z Borussii Dortmund (20 mln euro) czy Issy Diopa z Toulouse (25 mln euro).
 
Tym razem klub ze stolicy Anglii może pobić swój rekord transferowy, wykładając imponujące 40 milionów na trzeciego strzelca tego sezonu Champions League. Marega zdobył dla "Smoków" sześć bramek w tym sezonie i pozostaje jednym z najbardziej cenionych zawodników ligi portugalskiej.
 
Według informacji "A Bola", klub z Porto jest gotów sprzedać potężnie zbudowanego snajpera właśnie za wspomnianą kwotę, a Marega marzy o grze w Premier League.
 
Łącznie w tym sezonie 28-latek trafił do siatki 21-krotnie w 45 występach, dokładając do tego 11 asyst. Pełnię talentu strzeleckiego pokazał z kolei w poprzedniej kampanii, popisując się 22 golami w 29 ligowych występach.
 
Przynajmniej na jakiś czas transfer Maregi mógłby więc zostać najdroższym tego lata na Wyspach Brytyjskich. Do tej pory potwierdzono wykupienie innego napastnika z portugalskiego klubu, a więc Raula Jimeneza. Wolves decydują się na trwałe zakontraktowanie zawodnika, który świetnie poradził sobie w Premier League na wypożyczeniu. Umowa między klubami zapewniła Orłom aż 38 mln euro.
 
Zawodnikiem Młotów od zeszłego sezonu jest Łukasz Fabiański, który został wybrany piłkarzem sezonu.