Białostoczanie nadal mają o co się bić! Zespół Ireneusza Mamrota po 35 kolejkach zamjuje piąte miesjce z 54 punktami na koncie. Tyle samo ma Cracovia, która plasuje się jedną lokatę wyżej dającą awans do europejskich pucharów. "Jaga" w rundzie mistrzowskiej nie imponuje formą, gra w kratkę. W dotyczczsowych pięciu meczach wygrała dwa spotkania, tyle samo przegrała, a raz podzieliła się punktami z Lechem Poznań. Teraz czeka ją bój na własnym stadionie z Legią, która w ostatnich dwóch meczach wygrywała przy Słonecznej 1 w Białymtsoku.

 

Sytuacja "Wojskowych" w tabeli wygląda zdecydowanie lepiej. Stołeczni nadal walczą o tytuł, ich strata do liderującego Piasta Gliwice wynosi zaledwie punkt. Legia jednak podobnie jak "Jaga" nie zachwyca. Posiada taki sam bilans w grupie mistrzowskiej, jak środowi rywale - dwie wiktorie, dwie porażki i remis. Ponadto warszawianie mogą czuć się podrażnieni po ostatnim podziale punktów. Zaledwie punkt w spotkaniu z Pogonią Szczecin zepchnęła ich z fotela lidera Lotto Ekstrakklasy na rzecz świetnie spisującego się Piasta.


Oba zespoły w obecnych rozgrywkach mierzyły się ze sobą dwukrotnie.W pierwszej potyczce na Podlasiu padł remis 1:1, a rewanżu legioniści udowodnili swoją wyższość, pokonując rywali 3:0. Kóra drużyna zachowa większe szanse na osiągnięcie własnych celów? Czy Jaga zbliży się do europejskich pucharów, czy może zespół Aleksandara Vukovicia będzie bliżej mistrzostwa kraju?

 

Relacja spotkania Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa od 20:30 na Polsatsport.pl

 

WYNIKI I TABELE LOTTO EKSTRAKLASY