Giro d'Italia: Dumoulin wycofał się tuż po rozpoczęciu piątego etapu

Inne
Giro d'Italia: Dumoulin wycofał się tuż po rozpoczęciu piątego etapu
fot. PAP

Jeden z faworytów kolarskiego Giro d'Italia Holender Tom Dumoulin wycofał się z rywalizacji tuż po rozpoczęciu środowego etapu ze startem we Frascati. Triumfator tego wyścigu z 2017 roku dzień wcześniej brał udział w kraksie, w wyniku czego uszkodził lewe kolano.

"Kontuzja Toma Dumoulina okazała się zbyt bolesna i zmusiła go do wycofania się na początku piątego etapu" - poinformowano na Twitterze grupy Sunweb.

 

Wcześniej team Holendra zaznaczył, że kolarz został dopuszczony do dalszej rywalizacji przez sztab medyczny i podejmie próbę.

 

Dumoulin podczas kraksy, do której doszło 6 km przed metą, ustrzegł się groźnego urazu, ale zakończył dzień z mocno spuchniętym kolanem. Zaznaczył wówczas, że nie wie, jak potoczą się jego dalsze losy w wyścigu. Przyznał też, że wynosząca ponad cztery minuty strata czasowa do lidera pozbawiła go już szans na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

 

W imprezie bierze udział udział m.in. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), który po czterech etapach zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze