Zwycięska Slavia Praga. Tytuł na wyciągnięcie ręki!

Slavia Praga coraz bliżej mistrzostwa Czech! Gospodarze wygrali na własnym stadionie 2:1 z FK Jablonec i tylko cud może odebrać im tytuł. Bramki na wagę cennych trzech punktów zdobyli Ibrahim Traore i Tomas Soucek. Ozdobą spotkania był honorowy gol dla gości autorstwa Tomasa Holesa.

Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla gości. Już w dziewiątej minucie grupę kilkudziesięciu kibiców Jablonca ucieszył Holes. Boczny obrońca popisał się fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego w same okienko.

Po pół godzinie gry lider czeskiej ekstraklasy doprowadził do wyrównania. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Traore. Iworyjczyk z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po podaniu od Soucka.

Na zwycięskiego gola czerwono-biali musieli poczekać do końca drugiej połowy. Tym razem to piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej znakomicie dostrzegł niepilnowanego przed polem karnym Soucka, a Czech technicznym strzałem zaskoczył golkipera gości Vlastimila Hrubego.

Prażanie dzięki triumfowi są coraz bliżej sięgnięcia tytułu mistrza Czech. Do końca sezonu pozostały już dwie kolejki, a podopieczni Jindřicha Trpišovskiego mają pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Viktorią Pilzno.

Slavia Praga - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Bramki: Traore 33, Soucek 85 - Holes 9

Slavia Praga: Ondrej Kolar - Jan Boril, Simon Deli, Michael Ngadeu-Ngadjui, Vladimir Coufal - Ibrahim Traore, Tomas Soucek - Peter Olayinka (80. Alexandru Baluta), Josef Husbauer, Lukas Masopust (33. Miroslav Stoch) - Milan Skoda (68. Mick van Buren)

FK Jablonec: Vlastimil Hruby - Eduard Sobol, Tomas Brecka, David Hovorka, Tomas Holes - Tomas Hubschman - Alejandro Acosta (35. Vladimir Jovovic), Jakub Povazanec (88. Jan Chramosta), Michal Travnik (79. Tomas Pilik), Milos Kratochvil - Martin Dolezal
Żółte kartki: Hausbauer, Baluta - Sobol, Brecka