Brodnicka ostatni raz do ringu weszła w październiku 2018 roku. Pokonała wtedy Nozipho Bell. Wcześniej jej rywalkami były m.in. Sarah Pucek, Viviane Obenauf czy też Anita Torti. Od ponad roku Polka jest posiadaczką pasa WBO w kategorii super piórkowej. Odebrać ten tytuł spróbuje jej groźna Perez. W przeszłości Meksykanka była mistrzynią IBF kategorii koguciej. 

- Na pewno nie przyjedzie wystraszona dziewczynka. Ona już miała przyjemność walczyć o najwyższe stawki oraz przed dużą publicznością. 24 zwycięstwa, kilka walk o pasy - to doda jej pewności siebie. Zapewne przyjedzie odebrać mi mistrzostwo - przyznała Brodnicka.

Od pewnego czasu widać dużą poprawę w umiejętnościach pięściarskich Polki. Głównym powodem jest praca z Gusem Currenem. Amerykanin, który w przeszłości trenował m.in. Tomasza Adamka, również przed starciem z Meksykanką pomaga w przygotowaniach Brodnickiej.

- Perez jest bardzo niebezpieczna, co gwarantuje dobrą walkę. Szlifujemy technikę, pracę nóg i lewy prosty. Zrobimy wszystko, żeby wygrać, ale ona na pewno też będzie chciała. Rywalka ma doświadczenie. Brodnicka również stoczyła wiele pojedynków. Po jej stronie jest szybkość oraz większa ilość atutów - dodał trener Polki.

Materiał z treningu Ewy Brodnickiej w załączonym materiale wideo.