Brodnicką czeka nie lada wyzwanie! "To nie będzie wystraszona dziewczynka" (WIDEO)

Sporty walki

Ewa Brodnicka (16-0, 2 KO) już 25 maja zmierzy się w Jeleniej Górze z Janeth Perez (24-4-2, 6 KO). Meksykanka stoczyła już 30 pojedynków na zawodowych ringach. - To nie będzie wystraszona dziewczynka - powiedziała zapytana o rywalkę Polka.

Brodnicka ostatni raz do ringu weszła w październiku 2018 roku. Pokonała wtedy Nozipho Bell. Wcześniej jej rywalkami były m.in. Sarah Pucek, Viviane Obenauf czy też Anita Torti. Od ponad roku Polka jest posiadaczką pasa WBO w kategorii super piórkowej. Odebrać ten tytuł spróbuje jej groźna Perez. W przeszłości Meksykanka była mistrzynią IBF kategorii koguciej. 

- Na pewno nie przyjedzie wystraszona dziewczynka. Ona już miała przyjemność walczyć o najwyższe stawki oraz przed dużą publicznością. 24 zwycięstwa, kilka walk o pasy - to doda jej pewności siebie. Zapewne przyjedzie odebrać mi mistrzostwo - przyznała Brodnicka.

Od pewnego czasu widać dużą poprawę w umiejętnościach pięściarskich Polki. Głównym powodem jest praca z Gusem Currenem. Amerykanin, który w przeszłości trenował m.in. Tomasza Adamka, również przed starciem z Meksykanką pomaga w przygotowaniach Brodnickiej.

- Perez jest bardzo niebezpieczna, co gwarantuje dobrą walkę. Szlifujemy technikę, pracę nóg i lewy prosty. Zrobimy wszystko, żeby wygrać, ale ona na pewno też będzie chciała. Rywalka ma doświadczenie. Brodnicka również stoczyła wiele pojedynków. Po jej stronie jest szybkość oraz większa ilość atutów - dodał trener Polki.

Materiał z treningu Ewy Brodnickiej w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie