Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z Szalachą

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z Szalachą
fot. Cyfrasport

Jastrzębski Węgiel przedłużył na dwa kolejne sezony kontrakt z Michałem Szalachą. 25-letni środkowy bloku był zawodnikiem klubu od końca kwietnia tego roku, kiedy do drużyny dowodzonej przez trenera Roberto Santilliego trafił na zasadzie transferu medycznego w miejsce kontuzjowanego Grzegorza Kosoka.

Uraz kapitana jastrzębian okazał się wówczas na tyle poważny, że wykluczył go z gry do końca sezonu. Michał wystąpił we wszystkich trzech meczach Pomarańczowych w rywalizacji o brąz. W każdym ze spotkań przeciwko Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie dołożył swoją "cegiełkę" do wygranych, których efektem jest brązowy medal wywalczony przez klub w rozgrywkach sezonu 2018/19.
 
– Może nie był to długi czas, ale dzięki temu pobytowi poznałem klub od środka. Zapoznałem się również z trenerem i chłopakami z drużyny, a spora cześć z nich zostaje na przyszły sezon. Na pewno ułatwi mi to aklimatyzację – przyznał Szalacha.
 
– Jestem pod wrażeniem funkcjonowania klubu i profesjonalizmu zawodników. Widać, że każdy wie, po co jest w zespole, a to przekłada się na poziom treningu, który jest bardzo wysoki. Również atmosfera meczowa robiła na mnie duże wrażenie i bardzo się cieszę, że udało mi się pomoc klubowi w zdobyciu medalu – przyznał środkowy JW.
 
Po sezonie ligowym Michał otrzymał powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski. Z jakim nastawieniem podchodzi do ewentualnej gry w barwach narodowych? 
 
– Nie oczekuję zbyt wiele. Po prostu nastawiam się na dobrą pracę i zbieranie doświadczenia ze współpracy ze sztabem i zawodnikami na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że dostanę szansę na pokazanie swoich umiejętności – dodał wychowanek Resovii.
 
Z zawodnikiem spore nadzieje wiąże szkoleniowiec Pomarańczowych Roberto Santilli. 
 
– Michała Szalachę obserwuję od kilku lat. Nawet pomimo tego, że nie jest to już młodzieniaszek – skończył przecież dwadzieścia pięć lat – i nie posiada jakieś długiej historii gry w PlusLidze, to dostrzegam w nim ogromny potencjał, który może rozwinąć. Przez ostatnie dwa lata znacząco się poprawił. Dlatego stanowił dla nas interesującą i ważną opcję na pozycji środkowego w zespole. Jestem przekonany, że w jego przypadku zaprocentuje też praca z kadrą narodową. Oczekujemy, że z każdym dniem będziemy obserwować postępy w jego grze. Już w ostatnim play offie Michał zaprezentował spore umiejętności. Jestem przekonany, że będzie dla nas wartościowym graczem – przyznał szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.
 
 
Michał Szalacha
 
Urodzony: 15 stycznia 1994 roku w Rzeszowie. Wzrost/waga: 202 cm/97 kg.
 
Zasięg w ataku/zasięg w bloku: 365 cm/335 cm.
 
Kluby: Resovia Rzeszów, AZS AGH Kraków, AZS Częstochowa, Łuczniczka Bydgoszcz, Jastrzębski Węgiel.
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie