Kibice Lecha Poznań chcą porażki swojej drużyny?

Piłka nożna
Kibice Lecha Poznań chcą porażki swojej drużyny?
fot. PAP

W ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań pojedzie do Gliwic, gdzie zmierzy się z liderującym Piastem. Jeśli „Kolejorz” urwie punkty podopiecznym Waldemara Fornalika, a Legia Warszawa wygra swój mecz z Zagłębiem Lubin, mistrzostwo zostanie w stolicy. Taki scenariusz nie do końca podoba się kibicom z Poznania, którzy nawołują piłkarzy Lecha do... porażki w niedzielę.

Niechęć kibiców Lecha do warszawskiej Legii znana jest całej piłkarskiej Polsce. Na nieszczęście Lechitów w ostatniej kolejce ponownie zagrają w meczu o mistrzostwo, ale tym razem będą rozdawać karty między Piastem a „Wojskowymi”. „Kolejorz” wygrywając z drużyną z Gliwic mógłby zrobić przysługę obecnemu mistrzowi Polski. Takiego scenariusza nie chcą kibice z Poznania.

W mediach społecznościowych Lecha posypała się lawina komentarzy nawołujących do porażki w niedzielnym meczu. Oto jedne z nich:

 

„Nawet nie próbujcie wygrać w niedzielę”

„Jak przegrają z Piastem to sezon jeszcze uratowany”

„Z Piastem wyjdźmy rezerwami proszę”

„W niedzielę tylko przegrana!”

 

To tylko kilka z wielu wpisów pod ostatnimi postami „Kolejorza” na Facebooku. Więcej znajdzie pod poniższym postem: Lech po raz ostatni świętował swoje mistrzostwo w 2015 roku. W bieżącym sezonie „Kolejorz” zdążył już przegrać z Piastem. W 22. kolejce gliwiczanie pokonali zespół prowadzony wtedy przez Adama Nawałkę 4:0. W środę piłkarze z Poznania pokonali Lechię Gdańsk 2:1.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie