Sezon w wykonaniu Ajaksu był bardzo udany. Chociaż po półfinałach Ligi Mistrzów zawodnicy mogli czuć spory niedosyt, to powrót królewskiej korony do stolicy po blisko pięciu latach jest sporym sukcesem. Wielu piłkarzy traktuje to trofeum jako zamknięcie pewnego rozdziału w ich życiu, ponieważ wiemy, że niektórzy z nich przeniosą się do klubów z europejskiej czołówki. Wśród nich jest Frenkie de Jong, dla którego zwycięstwo Eredivisie było ostatnim osiągnięciem z ekipą „Joden”. Latem 22-latek przeniesie się do drużyny FC Barcelona.

Po skończonym meczu z De Graasfchap odbyła się oficjalna ceremonia wręczenia medali na stadionie zdegradowanej drużyny. Obecni byli wszyscy najważniejsi piłkarze Ajaksu oraz ich szkoleniowiec Erik Ten Hag. Nikt nie ma pewności, czy świeżo upieczeni mistrzowie zobaczą się jeszcze w takim składzie w następnym sezonie. Dlatego zawodnicy, trener i kibice świętowali z dużym rozmachem.

Z miasta, gdzie odbywało się spotkanie, Doetinchem piłkarze pojechali do Amsterdamu, gdzie miała miejsce mistrzowska feta. Stolica oszalała, a przeludnione okolice Johan Cruyff ArenA tętniły życiem od kolorowych flag i pirotechniki. Również centrum miasta było miejscem zbiórki kibiców Ajaksu. Okazja do świętowania była spora. W końcu to pierwszy dublet od 14 lat.

 

WYNIKI I TABELA EREDIVISIE

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 

PARTY IN AMSTERDAM! 🤩💯 #nummer34

Post udostępniony przez AFC Ajax (@afcajax) Maj 15, 2019 o 4:35 PDT