Zapalenie mięśnia sercowego u siatkarki reprezentacji Polski

Siatkówka
Zapalenie mięśnia sercowego u siatkarki reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport

Niepokojące informacje napływają z obozu reprezentacji Polski siatkarek. Kilka zawodniczek ma problemy ze zdrowiem, a badania wykazały u rozgrywającej Marty Wójcik zapalenie mięśnia sercowego.

Wójcik ma za sobą świetny sezon w barwach ŁKS Commercecon Łódź. Rozgrywająca poprowadziła "Łódzkie Wiewióry" do mistrzostwa Polski, co zaowocowało zainteresowaniem ze strony selekcjonera Jacka Nawrockiego i powrotem do kadry po długiej przerwie. Jak się okazało, na występ doświadczonej zawodniczki będziemy jeszcze musieli trochę poczekać.
 
Badania u dr Roberta Pietruszyńskiego w Łodzi wykazały u siatkarki zapalenie mięśnia sercowego, wywołane powikłaniami po przeziębieniu. Dolegliwości te nie wykluczają jej z gry w kadrze. Potrzebuje jednak odpoczynku i czasu by wrócić do pełnej dyspozycji. Zawodniczkę czekają 3–4 tygodnie przerwy.
Problemy zdrowotne ma również inna rozgrywająca biało-czerwonych, powołana na turniej Montreux Volley Masters Julia Nowicka, która skręciła kostkę. Atakująca Martyna Łukasik jest natomiast we Włoszech, gdzie przechodzi badania barku.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze