Znamy trenera Lecha Poznań na przyszły sezon

Piłka nożna
Znamy trenera Lecha Poznań na przyszły sezon
fot. PAP

W ostatnich tygodniach w mediach sporo dyskutowało się na temat przyszłego szkoleniowca Lecha Poznań. Tymczasowy trener "Kolejorza" Dariusz Żuraw zostanie na swoim stanowisku także w przyszłym sezonie.

Żuraw związał się z klubem nowym, dwuletnim kontraktem. Były reprezentant Polski zastąpił na stanowisku trenera Adama Nawałkę, który pożegnał się z pracą w Poznaniu w marcu tego roku.

 

- Darek wkroczył do szatni w trudnym momencie. Od początku wiedział, że nie będziemy zwracać uwagi tylko na wyniki przez niego osiągane. Ważny był dla nas styl gry, umiejętność podniesienia drużyny w trudnym momencie, a także codzienny kontakt z piłkarzami. I po zebraniu tych wszystkich elementów zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy. Widzimy bowiem, że trener ma swój pomysł na grę i stara się go konsekwentnie realizować - tłumaczył prezes Karol Klimczak.

 

- Zależało nam również na ciągłości szkolenia. Ten sezon był szalony pod względem zmian na ławce trenerskiej i teraz chcieliśmy osiągnąć tak potrzebną stabilizację. Darek Żuraw doskonale rozumie naszą wizję i strategię, świetnie się w nią wpisuje ze swoim podejściem. Lech ma grać wysokim pressingiem i ofensywnie - dodał wiceprezes Piotr Rutkowski.

 

 

46-latek poprowadził do tej pory Lecha Poznań w dziewięciu ligowych spotkaniach. Jego bilans to trzy zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki.

 

W przeszłości Żuraw pracował już jako tymczasowy szkoleniowiec "Kolejorza". Wcześniej prowadził WKS Wieluń, Odrę Opole, Miedź Legnica i Znicz Pruszków.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie