Dookoła Kalifornii: Garcia wygrał etap, Bernas siódmy

Hiszpan Ivan Garcia z ekipy Bahrain-Merida wygrał w miejscowości Ventura piąty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kalifornii. Paweł Bernas (CCC) zajął siódme miejsce. Koszulkę lidera zachował Amerykanin Tejay van Garderen (Education First).

23-letni Garcia, który odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodowej karierze, finiszował na czele 26-osobowej grupy, w której do mety dojechał również lider wyścigu.

"Finiszowaliśmy pod wiatr, dlatego czekałem aż do ostatniego momentu i zaatakowałem 100 metrów przed kreską" - opowiadał Garcia. Zadanie ułatwił mu brak w czołówce najlepszych sprinterów, w tym trzykrotnego mistrza świata Słowaka Petera Sagana. Odpadli oni na ostatnim, trzykilometrowym podjeździe na trasie.

W klasyfikacji generalnej na drugie miejsce, dzięki zdobytej na lotnej premii bonifikacie, awansował Duńczyk Kasper Asgreen. Zawodnik belgijskiej ekipy Deceuninck-QuickStep traci do van Garderena cztery sekundy.

Bernas i drugi z polskich kolarzy grupy CCC Szymon Sajnok zajmują odległe lokaty.

Wyścig ma najwyższą rangę World Tour. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Pasadenie.