Nowe wyzwanie Fornala. Dołączył do czołowego klubu PlusLigi

Siatkówka
Nowe wyzwanie Fornala. Dołączył do czołowego klubu PlusLigi
fot. Cyfrasport

Tomasz Fornal podjął decyzję w sprawie przyszłości. 21-letni siatkarz związał się z Jastrzębskim Węglem, którego barwy będzie reprezentował przez dwa kolejne sezony.

Trener Roberto Santilli jest zachwycony transferem Fornala. – Zawodnik ten otwierał listy życzeń największych polskich klubów, dlatego tym bardziej doceniam pracę, którą wykonał nasz prezes, skutecznie ściągając Tomasza do naszego Klubu oraz jego menedżer, który zaufał naszej koncepcji – podkreślił włoski szkoleniowiec.

 

– Cieszę się z tego, że pozyskaliśmy zawodnika o takim potencjale. Tak naprawdę wszystkie kluby w lidze chętnie widziałyby Tomasza w swoich szeregach, a te topowe mocno o niego zabiegały. Ale to my wygraliśmy tę rywalizację. Mamy kolejnego Polaka w zespole i wierzę w to, że konkurencja na pozycji przyjmującego w naszej drużynie będzie duża – powiedział z satysfakcją prezes Adam Gorol.

 

Fornal jest wychowankiem UKS 22 Kraków. Jako zawodnik Skry Bełchatów przeszedł przez centralne szkolenie w SMS PZPS Spała. W 2016 roku trafił do Cerradu Czarnych Radom i w klubie tym zadebiutował w PlusLidze. Łącznie w radomskim klubie spędził trzy sezony, w których rozegrał 91 meczów i zdobył 1004 punkty. Ma sporo osiągnięć w siatkówce młodzieżowej, z których najważniejszymi są: mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz mistrzostwo Europy i świata juniorów. Pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jego ojciec Marek jest byłym reprezentantem Polski, a starszy o dwa lata brat Jan również występuje w PlusLidze.

 

Opiekun Pomarańczowych przyznał, że przygląda się Fornalowi od czasu, kiedy występował w juniorskiej reprezentacji Polski. Jest pod wrażeniem jego wysokich umiejętności technicznych. – To unikatowy siatkarz. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest wszechstronny. Prezentuje wysoką jakość w każdym elemencie: przyjęcia, ataku, ale i serwisu, bloku czy obrony – ocenił Santilli.

 

– Tomasz musi zrobić kolejny krok naprzód w swojej karierze, w drużynie, która walczy o wysokie cele. U nas będzie miał okazję sprawdzić się w Lidze Mistrzów. Bez wątpienia będzie to wysokiej klasy gracz. Jastrzębski Węgiel może być ważnym punktem w jego karierze i wierzę, że zwiąże on swoje nazwisko z klubem na dłużej, a to będzie z korzyścią dla obu stron – kontynuował Włoch.

 

Sam zainteresowany powiedział, że odbył kilka rozmów z trenerem Santillim i stale chce podnosić swoje umiejętności. – Jastrzębski Węgiel to klub, w którym będę mógł się rozwijać i zrobić postępy. Tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele, o medale, co będzie dla mnie ciekawym doświadczeniem – stwierdził Fornal, który po ostatnim bardzo dobrym sezonie w barwach Cerradu Czarnych Radom otrzymał od selekcjonera Vitala Heynena powołanie do reprezentacji Polski.

 

– Fajnie, że ten okres wakacyjny spędzę na kadrze i pokażę swoje umiejętności. W tamtym roku nie udało się, ale w tym już dostałem od trenera szansę wyjazdu na turniej Ligi Narodów. Bardzo się z tego cieszę i postaram się udowodnić wszystkim, że był to dobry wybór – zapowiedział nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

 

Santilli nie ma wątpliwości, że Fornal zagości na dłużej w reprezentacji. – Uważam, że wkrótce może być ważną postacią w kadrze narodowej. Zobaczymy, czy już tego lata będzie miał okazję do szerszego zaprezentowania się w reprezentacji Polski, ale ja jestem pewien, że prędzej czy później ten moment nastąpi - powiedział.

CM, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze